Trzy i pół minuty zajęło CSM zdobycie pierwszego gola w tym meczu, ale po tym, jak Cristina Neagu wpisała się w protokół meczowy nie było już pobłażania dla polskiej drużyny. Vistal trzymał się do stanu 4:4. Potem miejscowe wyszły na prowadzenie, które gdynianki od czasu do czasu zmniejszały, jednak inicjatywa była po stronie Rumunek.

Trener CSM Helle Thomsen ostrożnie zarządzał minutami Neagu na boisku, ponieważ rumuńska supergwiazda musiała oszczędzać ramię. W jej miejsce na lewym skrzydle zespołu gospodarzy występowała Bianca Bazaliu. Jednak prowadzącą grę w jej pierwszym okresie była rozgrywająca Isabelle Gullden, która trafiła czterokrotnie. CSM objął prowadzenie po pierwszej połowie 17:14, mimo iż w pierwszych 30 minutach otwarcia nie pokazał całej mocy.

Chcę im pogratulować, grali kilka dobrych minut, ale jesteśmy bardziej doświadczeni, mamy dobre zawodniczki, kibice też byli po naszej stronie – powiedział trener CSM Thomsen. – Naszym celem było wygrać, skupiliśmy się na całej grze, ostatnie 30 minut było dla nas bardzo ważne. W przerwie rozmawialiśmy, że musimy dużo biegać i grać szybko. Dobrze, że zdobyliśmy 34 bramki.

Drugą połowę przyjezdne rozpoczęły od 2:0 po rzutach Joanny Kozłowskiej i Magdy Stanulewicz i wyglądało na to, że mecz będzie wyrównany, ale gdy gospodynie zdołały dopracować swój rytm, uzyskały przekonującą przewagę 24:17. Pomiędzy 38, a 45 minutą Vistal zanotował przestój, a CSM zdobył w tym czasie sześć bramek. Swoboda i szybka gra CSM była również atrakcyjna dla kibiców, którzy zostali uraczeni mnóstwem spektakularnych bramek, zdobywanych zza zasłony lub z podań typu powietrze-powietrze.

Gospodynie osiągnęły imponujące zwycięstwo, a Nathalie Hagman i Iulia Vasilica Curea zdobyły po pięć bramek. W zespole polskim najwięcej trafień, po cztery zaliczyły Katarzyna Janiszewska i Aleksandra Zych.