W piątkowy wieczór Spójnia podejmowała Stal Mielec i od pierwszych minut skutecznie zaatakowała, czym zaskoczyła rywali. Mielczanie nie mieli praktycznie wiele do powiedzenia, a kiedy raz po razie w 9 minucie trafił Rafał Jamioł, zrobiło się już 7:2.

Kolejne minuty nie przynosiły zmiany charakteru meczu. Gospodarze w pełni go kontrolowali. Zespół Marcina Markuszewskiego prowadził nawet sześcioma bramkami i nic nie zapowiadało mającej nadejść katastrofy. Od tego momentu jednak jakby coś się w gdyńskiej maszynie zatarło. Nagle gospodarze zaczęli popełniać popełniać coraz więcej błędów, które wykorzystywali bardziej doświadczeni rywale. Przewaga gospodarzy malała w zatrważającym tempie.

W końcu, gdy na trzy minuty przed przerwą trafił Jakub Ćwięka, na trzy minuty przed przerwą na tablicy wyników pojawił się remis 14:14. Tuż przed przerwą, zryw gospodarzy przyniósł im prowadzenie 16:15.

Zapowiadały się duże emocje po wznowieniu gry, ale miejscowi znów zaskoczyli stalowców i ponownie zaczęli budować swoją przewagę. Kiedy w 37. minucie trafił Maciej Marszałek, Spójnia prowadziła już 22:17 i wydawało się, że tym razem tego nie wypuści szczególnie, że przez długi czas Stal nie potrafiła znacząco zmniejszyć strat. Jeszcze na 11 minut przed końcową syreną było 29:25.

I znów nastąpiła „powtórka z rozrywki”. Gospodarze nagle stanęli, a Stal grała metodycznie i szalenie skutecznie. W ostatnich minutach Spójnia utraciła Kamila Pedryca, który zarobił trzecią karę i został ukarany czerwoną kartką. Gospodarze wycofali bramkarza, co dwukrotnie wykorzystała Stal, rzucając do pustej bramki.

Pięć minut przed końcem wyrównał w ten sposób Michał Chodara. Tym razem Spójnia nie potrafiła się już podnieść, a rozpędzeni goście dobili gdynian w końcówce odjeżdżając im na cztery gole. Wynik na 31:35 ustalił rzutem Rudolf  Cuzic.

Spójnia Gdynia – SPR Stal Mielec 31:35 (16:15)

Spójnia: Głębocki, Zimakowski, Michalczuk – Kamyszek 8, Rychlewski 8, Kyrylenko 5, Jamioł 3, Marszałek 3, Brukwicki 2, K. Pedryc 1, P. Pedryc 1 oraz Krawczenko.