Renat Gafurov odchodzi z Wybrzeża Gdańsk. Rosjanin przez ostatnich 10 lat ścigał się w barwach gdańskiego zespołu i zawsze dawał z siebie wszystko.

Do Wybrzeża przeszedł z RKM-u Rybnik w 2008 roku. Był to czas, kiedy oprócz Rosjanina ścigali się w Gdańsku m.in. Magnus Zetterstroem, Bjarne Pedersen, Andrey Karpov, Billy Forsberg, czy Tomasz Chrzanowski. Za nadzieje gdańskiego żużla byli wówczas uznawani Damian Sperz i Cyprian Szymko

Przez 10 lat Gafurov, który zazwyczaj był przez trenerów uznawany za zawodnika walczącego o miejsce w składzie zaliczył trzy awanse do Ekstraligi i jeden awans do Nice 1.LŻ. W sezonach 2016-2017 był kapitanem gdańskiego zespołu. Łącznie ścigał się w barwach Wybrzeża we wszystkich klasach rozgrywkowych i niezależnie od sytuacji w klubie, zawsze był do dyspozycji trenerów. 

Po zakończeniu rozgrywek obie strony doszły do porozumienia, że zawodnikowi przyda się zmiana otoczenia – Jest to dla mnie bardzo trudna decyzja. Jeździłem w Gdańsku dziesięć lat i od zawsze chciałem w Wybrzeżu zakończyć karierę, bo to mój klub i moje miasto. Niestety ostatni sezon nie był taki jak oczekiwałem i zdecydowałem się odbudować formę w innym klubie. Chciałbym żeby kibice Wybrzeża pamiętali mnie z moich najlepszych występów. Poza tym nie jest przesądzone, że nie wrócę do klubu za jakiś czas. Nie mówię żegnajcie, lecz do zobaczenia! – powiedział Renat, który prawdopodobnie pożegna się z gdańskimi kibicami torze przed inauguracją sezonu 2018 podczas przedsezonowego turnieju.

 

 

——————————

Źródło: materiał prasowy klubu,

Foto: dziennikbaltycki.pl

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *