Piątkowy mecz rozpoczął się lepiej dla Trefla, bo po dwóch punktowych blokach gdańszczan szybko zrobiło się 3:0. Siatkarze ze Szczecina, tym razem dowodzeni na boisku przez rozgrywającego Tomasza Kowalskiego, błyskawicznie opanowali jednak sytuację i doprowadzili do remisu. Inauguracyjny set był bardzo wyrównany, żadna z ekip nie potrafiła zbudować większej przewagi i wynik cały czas był na styku. W końcówce Espadonowi udało się odskoczyć (18:21) i to wystarczyło, aby objąć prowadzenie w meczu. W pierwszej partii szczecinianie wyróżniali się w polu zagrywki, Trefl natomiast często punktował blokiem.

Drugiego seta podopieczni Michała Gogola zaczęli znakomicie (1:4), ale gospodarze niemal natychmiast ruszyli w skuteczną pogoń. Gra w dalszym ciągu była bardzo zacięta, a szczeciński rozgrywający chętnie korzystał z różnych wariantów i starał się wykorzystywać w ataku wszystkich swoich partnerów. W pewnym momencie Espadon objął prowadzenie 21:19 i wydawało się, że lada chwila tablica świetlna pokaże już rezultat 2:0. Jednak zawodnicy Trefla wzięli się do roboty, świetnie rozegrali końcówkę i wygrali 25:22.

10-minutowa przerwa ponownie podziałała lepiej na Espadon. Zawodnicy ze stolicy Pomorza Zachodniego odskoczyli na 7:2 i do końca seta kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Ostatni punkt w tej części meczu zdobył Kluth, który popisał się imponującym blokiem i  szczecinianie wygrali 25:18, gwarantując sobie w tym spotkaniu co najmniej punkt.

W czwartym secie Trefl świetnie zaczął (9:5), ale kilka błędów własnych i dobra gra wprowadzonego Jeffreya Menzela sprawiły, że parę minut później zrobiło się 11:11. Obie ekipy do ostatniego gwizdka sędziego walczyły o zwycięstwo, a kluczowe wydarzenia miały miejsce w samej końcówce. Przy stanie 24:22 Espadon miał dwie piłki meczowe i choć ich wykorzystać się przyjezdnym jeszcze nie udało, to chwilę później postawili kropkę nad „i”, wygrali 27:25 i mogli cieszyć się z bardzo cennego trzypunktowego wyjazdowego zwycięstwa.

Trefl Gdańsk – Espadon Szczecin 1:3 (21:25, 25:22, 18:25, 25:27)

Trefl: Szalpuk 7, Nowakowski 11, Schulz 23, Mika 16, Grzyb 3, Sanders 1, Olenderek (L), Kozłowski 2, Jakubiszak, Ferens 1, Mc Donnell 5.

Trener: Andrea Anastasi

Espadon: Ruciak 7, Duff 8, Kluth 27, Wika 8, Gawryszewski 10, Kowalski 1, Mihułka (L), Murek (L), Malinowski, Menzel 7.

Trener: Michal Gogol

Sędziowie: M. Niewiarowska, T. Janik.

MVP: Bartłomiej Kluth (Espadon)