Mecz siatkówki o mistrzostwo PLUS Ligi: Trefl Gdańsk – Espadon Szczecin 

W najbliższy piątek „gdańskie lwy” rozegrają jedyne listopadowe starcie przed własną publicznością. Zanim po kolejne ligowe punkty wyruszą w podróż po Polsce, w piątek podejmą w ERGO Arenie ekipę Espadonu Szczecin. Dwaj gracze tego zespołu są szczególnie dobrze znani gdańskim kibicom. Mowa o atakującym Bartłomieju Kluthu, który w żółto-czarnych barwach stawiał swoje pierwsze siatkarskie kroki, a w ubiegłym sezonie w meczu z zespołem Andrei Anastasiego zdobył 40 „oczek”, ustanawiając tym samym rekord PlusLigi i pobijając dotychczasowe zdobycze punktowe m.in. Mariusza Wlazłego, oraz oczywiście byłym kapitanie Trefla Gdańsk – Bartoszu Gawryszewskim. – Sądzę, że Bartek przyjedzie do Gdańska podwójnie zmotywowany, żeby jak najlepiej się zaprezentować i coś udowodnić w swojej dawnej hali – myślę, że tak jest zawsze, gdy gra się ze swoim byłym klubem – mówi atakujący Trefla Gdańsk, Damian Schulz

„Gdańskie lwy” do tego starcia przystępują po trzysetowym zwycięstwie z Asseco Resovią Rzeszów. – Zarówno wygrana z zespołem z Rzeszowa, jak i wcześniejsza z Jastrzębskim Węglem, bardzo nas podbudowały po nieudanej rywalizacji z ekipą z Katowic. Takie zwycięstwa są  niezwykle istotne. Przed piątkowym starciem czujemy się bardzo dobrze – opowiada Damian Schulz.

Do tej pory gdańszczanie mają na swoim koncie pięć wygranych i jedną porażkę. Espadon Szczecin natomiast triumfował trzykrotnie, a punkty tracił cztery razy. – Espadon z meczu na mecz gra coraz lepiej. Szczecinianie mieli ciężki początek, ale w każdym kolejnym spotkaniu prezentowali bardzo dobrą siatkówkę. Piątkowe starcie na pewno nie będzie łatwe i na to się przygotowujemy. Założenie mamy jednak jedno – zrobić  wszystko, by ze wsparciem własnej publiczności wywalczyć w tym spotkaniu pełną pulę – dodaje atakujący.

Spotkanie Trefl Gdańsk – Espadon Szczecin rozpocznie się w piątek, 3 listopada, o godz. 18 w ERGO Arenie. Mecz będzie transmitowany w telewizji Polsat Sport.

 

W trakcie piątkowego starcia Trefla Gdańsk z Espadonem Szczecin przy siatkarskim parkiecie ERGO ARENY pojawi się strefa gier – zarówno planszowych, jak i video. We wtorkowy wieczór z kibicami przetestowali je natomiast Mateusz Mika, Fabian Majcherski, Michał Kozłowski i Wojciech Ferens. Zawodnicy spotkali się z fanami w pubie Cybermachina i przez dwie godziny rywalizowali w różnych konkurencjach. Za sprawą Xboxa i „Just Dance” niekwestionowanym królem parkietu został libero Fabian Majcherski!

Mecze Trefla Gdańsk to zawsze dawka wielkich, siatkarskich emocji i niecodzienne atrakcje. Podczas piątkowego starcia z Espadonem Szczecin (początek meczu o godz. 18) na kibiców będzie czekać strefa gier, w której będzie można spróbować swoich sił zarówno w planszówkach, jak i na konsolach. – Będzie Pegasus, więc przetestujemy się w tak kultowych grach jak „Contra”, czy „Mario”, przygotujemy również „Pac-mana”, nie zabraknie też „Just Dance”, gdzie sprawdzimy umiejętności taneczne – wylicza przed piątkowym starciem Piotr Smutek, właściciel Cybermachiny, która dostarczy atrakcje do ERGO ARENY.

We wtorek czterech zawodników i fani spotkali się właśnie w gdańskim pubie, by razem przetestować meczowe atrakcje. Mateusz Mika, Wojciech Ferens, Michał Kozłowski i Fabian Majcherski zmierzyli się z kibicami zarówno w grach Trefla, jak i na Xboxie. W tej drugiej konkurencji prym wiódł młody libero „gdańskich lwów”, który ujawnił swój taneczny talent w „Just Dance”, ale jak zaznacza, osoby z nim rywalizujące okazały się lepsze. – Szkoda, że przegrałem wszystko, co mogłem, ale bawię się naprawdę wyśmienicie, a nasi fani pokazali, że nie tylko świetnie nas dopingują, ale są też super ekipą do zabawy i gier – powiedział Fabian Majcherski.  

Zapraszamy do oglądania materiału wideo TUTAJ oraz wypróbowania atrakcji podczas piątkowego meczu!

 

Bilety  

Zapraszamy!!!

 

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *