W historii pojedynków obu zespołów w PlusLidze ekipa z Gdańska do soboty nigdy nie wygrała w Rzeszowie. Zespół trenera Andrei Anastasiego odczarował natomiast halę na Podpromiu w rozgrywkach Pucharu Polski w ub. sezonie, kiedy to wyeliminował Asseco Resovię w ćwierćfinale.

W sobotnim spotkaniu gdańszczanie już na początku uzyskali 4-5 punktów przewagi. Miejscowi mieli spore problemy ze skończeniem ataków, które raz za razem bronili rywale. Nadzieje w serca kibiców Resovii wlał Marcin Możdżonek. Po serii skutecznych zagrywek środkowego ekipy z Rzeszowa przewaga rywali stopniała do jednego punktu (20:21). Na dalsze odrabianie strat gdańszczanie już jednak nie pozwolili.

Do połowy drugiej partii nieznacznie przeważali gospodarze. Z czasem znów jednak inicjatywę przejął Trefl, który wygrywał 21:19. Gospodarze zdołali doprowadzić do remisu 21:21, ale kolejne akcje należały już do Trefla, w szeregach, którego jak natchniony zagrywał Damian Schulz.

Przerwa nie pomogła gospodarzom i nie wybiła z uderzenia siatkarzy Anastasiego. W trzeciej, jak się okazało ostatniej partii, obraz gry nie uległ zmianie. Trefl w łatwy sposób wypunktował bezradnego już rywala. MVP meczu został Damian Schulz.

Galeria zdjęć z meczu, Foto: plusliga.pl

 

PLUS Liga, 7 kolejka: 

Asseco Resovia Rzeszów – Trefl Gdańsk 0:3 (20:25, 21:25, 21:25)

 

Asseco Resovia: Tichacek 2, Thibault 7, Możdżonek 5, Jarosz 12, Śliwka 8, Lemański 9, Rusek (L), Masłowski (L), Krastins 4, Kędzierski, Schoeps, Perłowski.

Trener: Roberto Serniotti

 

Trefl: Mika 10, Grzyb 5, Sanders, Szalpuk 11, Nowakowski 5, Schulz 15, Olenderek (L), Jakubiszak, Kozłowski.

Trener: Andrea Anastasi

 

Sędziowie: P. Król, W. Maroszek

 

MVP: Damian Schulz

 

Widzów: 4286

 

 

————————————

Źródło: plusliga.pl, tekst RM

Foto: tamże

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.