W historii pojedynków obu zespołów w PlusLidze ekipa z Gdańska do soboty nigdy nie wygrała w Rzeszowie. Zespół trenera Andrei Anastasiego odczarował natomiast halę na Podpromiu w rozgrywkach Pucharu Polski w ub. sezonie, kiedy to wyeliminował Asseco Resovię w ćwierćfinale.

W sobotnim spotkaniu gdańszczanie już na początku uzyskali 4-5 punktów przewagi. Miejscowi mieli spore problemy ze skończeniem ataków, które raz za razem bronili rywale. Nadzieje w serca kibiców Resovii wlał Marcin Możdżonek. Po serii skutecznych zagrywek środkowego ekipy z Rzeszowa przewaga rywali stopniała do jednego punktu (20:21). Na dalsze odrabianie strat gdańszczanie już jednak nie pozwolili.

Do połowy drugiej partii nieznacznie przeważali gospodarze. Z czasem znów jednak inicjatywę przejął Trefl, który wygrywał 21:19. Gospodarze zdołali doprowadzić do remisu 21:21, ale kolejne akcje należały już do Trefla, w szeregach, którego jak natchniony zagrywał Damian Schulz.

Przerwa nie pomogła gospodarzom i nie wybiła z uderzenia siatkarzy Anastasiego. W trzeciej, jak się okazało ostatniej partii, obraz gry nie uległ zmianie. Trefl w łatwy sposób wypunktował bezradnego już rywala. MVP meczu został Damian Schulz.