Gdynianie rozpoczęli ten mecz od pięciu punktów z rzędu. Gospodarze bardzo szybko opanowali sytuację – po trójkach Łukasza Majewskiego i Aarona Johnsona to oni mieli przewagę. Starali się to zmieniać Krzysztof Szubarga i Filip Put, ale to BM SLAM Stal prowadziła po 10 minutach 23:19.

W drugiej kwarcie rzuty z dystansu Duane’a Notice’a i Michała Chylińskiego pozwalały ostrowianom na kontrolowanie sytuacji na parkiecie. Asseco jest jednak bardzo ambitne i dzięki trafieniu Dariusza Wyki zbliżyło się na zaledwie punkt. Co więcej – po trójce Piotra Szczotki zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza zdobywał nawet przewagę! Później goście prowadzili nawet siedmioma punktami, ale ostatecznie straty ostrowian do stanu 40:44 zmniejszył Jure Skifić.

Trzecią kwartę ekipa trenera Emila Rajkovikja zaczęła od serii 7:0, dzięki czemu wróciła na prowadzenie. Asseco ciągle było jednak bardzo blisko, a gospodarze nie byli w stanie zbudować bezpiecznej przewagi. Po rzutach wolnych Tomasza Ochońki po 30 minutach gry był remis po 58. W ostatniej kwarcie gdynianie co chwilę zdobywali niskie prowadzenie, a po akcjach Przemysława Żołnierewicza i Szubargi było 77:73 na minutę przed końcem. Później ważnych rzutów nie trafili Chyliński oraz Skifić i to dzięki rzutom wolnym Marcela Ponitki Asseco zwyciężyło ostatecznie 80:76.

W ekipie gości wyróżniał się Filip Put z 18 punktami i 3 zbiórkami. 22 punkty i 6 asyst dla gospodarzy zanotował Aaron Johnson.