KPR Ruch Chorzów się jednak nie położył przed utytułowanymi rywalkami. Od samego początku drużyna Jarosława Knopika grała bardzo ambitnie i kiedy karnego w 9. minucie wykorzystała Joanna Rodak, był remis 4:4. W tym momencie znakomicie zaczęły grać jednak gdynianki. W zespole Vistalu skuteczne były Patrycja Kulwińska, a zwłaszcza Magdalena Stanulewicz. Lewoskrzydłowa w krótkim czasie rzuciła trzy szybkie bramki i był to początek dobrej gry drużyny z Gdyni. Kiedy na siedem minut przed przerwą po raz pierwszy do bramki rywalek trafiła Katarzyna Janiszewska, było już 6:11! KPR Ruch się jednak nie poddał. Wręcz przeciwnie, chorzowianki zaczęły odrabiać straty w niezwykle szybkim tempie. I połowa zakończyła się rezultatem 11:13, a jej wynik ustaliła Żaneta Lipok. Rezultat mógł być jeszcze wyższy, gdyby zespół trenera Knopika wykorzystał trzy rzuty karne.

Drugą połowę od bramki rozpoczął Ruch, za sprawą rzutu Agnieszki Piotrkowskiej. Drużyna Agnieszki Truszyńskiej nie pozwoliła jednak ambitnej drużynie z Chorzowa na dojście do remisu i błyskawicznie powiększyła przewagę do czterech bramek.

Na cztery minuty przed końcem po rzucie Janiszewskiej było już 17:23 i choć Ruch się nie poddał, rzucając pięć bramek do samego końca nie było już mowy o odrobieniu przez gospodynie całej straty.

Mecz zakończył się rezultatem 22:26 i teraz Vistal czeka kolejna próba w Lidze Mistrzyń. Gdynianki w starciu z mistrzyniami Słowenii być może będą musiały sobie radzić bez Magdaleny Stanulewicz, która w Chorzowie doznała urazu lewej dłoni.