Mecz siatkówki mężczyzn o mistrzostwo PLUS Ligi: Trefl Gdańsk – MKS Będzin

W poniedziałkowe popołudnie, 23 października, o godz. 18:30 „gdańskie lwy” podejmą w ERGO ARENIE ekipę MKS-u Będzin. W drugiej połowie sezonu 2016/2017 w tym zespole występował kanadyjski rozgrywający gdańszczan, TJ Sanders. – Cieszę się na spotkanie z trenerem Stelio DeRocco i chłopakami z Będzina, ale mam nadzieję, że trzy punkty pozostaną w Gdańsku – mówi rozgrywający.

Trefl Gdańsk w poniedziałek o godz. 18:30 stoczy walkę o czwarte zwycięstwo w sezonie 2017/2018. „Gdańskie lwy” do spotkania z MKS-em Będzin przystąpią po wygranej z brązowym medalistą ubiegłego sezonu – Jastrzębskim Węglem. – W Jastrzębiu-Zdroju od pierwszej minuty na parkiecie było widać wśród nas ogromną determinację i pozytywną energię. Nasza gra wyglądała o wiele lepiej niż w poprzednim starciu, poprawiliśmy się w przyjęciu i obronie, zaowocowały też kolejne godziny spędzone razem na treningach, podczas których pracujemy nad odpowiednim zgraniem – mówi TJ Sanders, nowy rozgrywający Trefla Gdańsk.

Kanadyjczyk dobrze zna najbliższego rywala gdańszczan, MKS Będzin. W lutym 2016 roku TJ dołączył bowiem do MKS-u. Wystąpił on w 11 spotkaniach PlusLigi, zdobywając w nich 42 punkty. Choć jego zespół nie grał wówczas o najwyższe cele, zawodnik zostawił po sobie znakomite wrażenie. Jego umowa została przedłużona na dwa kolejne sezony, jednak zainteresowanie nim wyraził turecki Arkas Izmir, prowadzony przez Glenna Hoaga, z którym Sanders pracował wcześniej w reprezentacji swojego kraju. Potentat znad Bosforu wykupił kontrakt Kanadyjczyka, a ten poprowadził swoją drużynę do wicemistrzostwa Turcji i czołowej ósemki Ligi Mistrzów.

Historia ligowych pojedynków pokazuje, że w poniedziałek gdańszczanie powinni sięgnąć po siódme zwycięstwo z tym rywalem z rzędu. Będzinianom bowiem nigdy nie udało się ugrać w pojedynkach z gdańszczanami pełnej puli, a tylko raz wywieźli z ERGO ARENY jeden punkt, przegrywając po tie-breaku. W szeregach gości zobaczymy dobrze znaną w Gdańsku twarz. Po raz drugi funkcję kapitana MKS-u pełni bowiem środkowy Artur Ratajczak. „Arczi” nad Bałtykiem spędził osiem sezonów – w  żółto-czarnych barwach występował w kategoriach młodzieżowych, a także debiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej. W obecnym sezonie poprowadził on już swoją drużynę do dwóch zwycięstw – z Łuczniczką Bydgoszcz oraz ONICO Warszawa. „Gdańskie lwy” zrobią na pewno wszystko, by w poniedziałek trzy punkty pozostały u gospodarzy. Zdecydowanie pomocny w tym będzie doping fanów, którzy swe miejsca na trybunach mogą rezerwować już od 10 zł na https://trefl.ticketsoft.pl/  oraz w kasach klubowych i punktach partnerskich.

„5 sekund” rozrywki

W poniedziałek atrakcje w ERGO ARENIE będą się kręcić wokół popularnej gry Trefla „5 sekund”. W przerwie odbędzie się konkurs, w którym będzie należało w czasie pięciu sekund odpowiedzieć na pytania zadane z ekranów nad boiskiem przez zawodników. Oczywiście poznamy odpowiedzi też samych siatkarzy. Przed meczem kibice dowiedzą się natomiast więcej o TJ-u Sandersie, oglądając kwestionariusz osobowy „W ogniu pytań”, a między setami będziemy podziwiać występy Cheerleaders FLEX Sopot. W jednej z przerw odbędzie się już też tradycyjny konkurs, w którym fani zagrywają w punkt po wyjazd w Alpy od sopockiego biura podróży LOCO Travel.

 

Bilety

Zapraszamy!!!

By kkorpas

One thought on “Gdańskie Lwy zagrają z MKS Będzin”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *