Wówczas pierwsze starcie Basket 90 przegrał jednym punktem, a w drugim, w Koszycach rozbił rywalki 91:38.

W Gdynia Arena Basket 90 już po 150 sekundach gry prowadził z zespołem ze Stambułu 10:3 po trafieniu Kahleah Copper. Zupełnie zagubione przyjezdne nie miały nic do powiedzenia także w kolejnych minutach I kwarty, przegrywając ją 14:27. Przestój Basketu 90 w II kwarcie i seria 13:0 rywalek spowodowała niespodziewane wyrównanie się gry (32:36), jednak wszystko to przerwało trafienie zza linii 6,75 doświadczonej kapitan, Jeleny Skerovic.

Po zmianie stron podopieczne trenera Gundarsa Vetry zatrzymały rywalki na 4 „oczkach”, podczas gdy same zdobyły 19 i tym samym było już pewne kto w dniu dzisiejszym odniesie zwycięstwo. Tym razem liderką zespołu była Tori Jankoska (19 punktów), 15 oczek i 9 zbiórek dodała Kristine Vitola a 14 Sofija Aleksandravicius. Z Polek wyróżniła się tylko Anna Makurat (8). W zespole ze Stambułu dnia nie miała Julie Vanloo, która ani razu nie trafiła z gry (0/8).