Początek spotkania należał do gości, którzy po trójce Krzysztofa Szubargi prowadzili już 7:0. Odpowiedział na to Karol Gruszecki, ale po kolejnym trafieniu Szubargi przewaga Asseco wzrosła do dziewięciu punktów. Gospodarze dość szybko zmniejszali straty, ale to gdynianie byli stroną przeważającą. Po 10 minutach zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza wygrywał 24:17. W drugiej części meczu Polski Cukier krok po kroku zbliżał się do rywali. W ataku wyróżniał się Glenn Cosey, ale goście ciągle kontrolowali sytuację. Nie do zatrzymania był przede wszystkim Szubarga – po jego trójce w ostatniej sekundzie kwarty Asseco prowadziło 45:36.

Trafienia Gruszeckiego i Łukasza Wiśniewskiego na początku trzeciej kwarty zbliżyły torunian na zaledwie dwa punkty. Drużyna trenera Dejana Mihevca długo nie mogła jednak doprowadzić chociażby do remisu. Dopiero późniejsza trójka Aleksandra Perki dała gospodarzom minimalną przewagę. Po 30 minutach gry prowadzili 61:56. Ostatnią kwartę wicemistrzowie rozpoczęli od czterech kolejnych punktów i tym samym powiększali przewagę. Dzięki współpracy Coseya z Krzysztofem Sulimą było już 71:61. Asseco ambitnie walczyło do samego końca, a świetnie nadal spisywał się Szubarga. W kluczowych momentach nie mylił się Sulima i to Polski Cukier zwyciężył 87:79.

Po 16 punktów dla gospodarzy rzucili Glenn Cosey i Karol Gruszecki. W ekipie gości wyróżniał się Krzysztof Szubarga z 24 punktami, 4 zbiórkami i 6 asystami.