Pierwsza kwarta należała zdecydowanie do Basketu 90. Dzięki zespołowej grze w ataku (7 asyst ) oraz dobrej grze w obronie po 10 minutach miejscowe prowadziły 23:15. Przewagę zawdzięczały również celnym rzutom zza łuku, trafiły 3 z 4 prób.

Po krótkiej przerwie lepiej zaczęły zawodniczki z Bydgoszczy, które szybko zmniejszyły stratę do 4 punktów. Gdy z szybkiego ataku punkty zdobyła Denesha Stallworth o czas musiał prosić trener Gundars Vetra. Odpowiedziała Sofija Aleksandravicius, a następnie dwa rzuty osobiste wykorzystała Kahleah Copper i gospodynie prowadziły 33:27. Artego do samego końca pierwszej połowy starało się odrobić stratę, udało się przyjezdnym zniwelować przewagę Basketu 90 do zaledwie jednego punktu (44:43)

W drugiej połowie Copper zdobyła 5 pierwszych punktów ale Artego również nie zwalniało tempa i nie pozwalało gospodyniom osiągnąć znacznej przewagi, głównie dzięki dobrej grze Julie McBride. Gdy przy rzucie za 3 faulowana była Aneta Kotnis o czas poprosił trener Tomasz Herkt. Po celnych rzutach skrzydłowej Basketu jej zespół prowadził 58:51. Karolinie Poboży udało się jednak zniwelować stratę o 2 punkty i po 30 minutach wynik brzmiał 58:53.

Początek ostatniej kwarty znów należał do Artego. Gdynianki natomiast nagle zatraciły skuteczność. Raz po raz piłka mijała kosz rywalek, a te metodycznie punktowały. Gdy kolejny raz spudłowała Copper o czas musiał prosić trener Vetra. Jego zespół wciąż prowadził 3 punktami, ale miał problem ze zdobywaniem punktów. Artego natomiast było na fali i dzięki 2 celnym rzutom za 3 Elżbiety Międzik oraz skutecznym akcjom podkoszowym Stallworth wyszło na 9-punktowe prowadzenie (64:73). W końcówce Basket się nie poddał i dzięki celnej „trójce” Copper i dwóm – Anny Makurat na 6 sekund przed końcem zniwelował stratę do punktu (73:74). Piłka była jednak po stronie Artego, więc zawodniczki z Gdyni musiały szybko faulować. Na linię udała się McBride wykorzystała pierwszy. Drugi spudłowała, ale gospodynie nie zdołały opanować piłki i to Artego cieszyło się z 5. zwycięstwa w Basket Lidze Kobiet.

Galeria zdjęć z meczu:

{gallery}articles/2017/1015{/gallery}

 

Basket Liga Kobiet, 5 kolejka: 

Basket 90 Gdynia – Artego Bydgoszcz 73:75 (23:15, 21:28, 14:10, 15:22)

 

Basket 90: Copper 26, Vitola 15, Jankoska 9, Makurat 9, Skerovic 5, Aleksandravicius 4 (10 zb), Kotnis 3, Morawiec 2, Rembiszewska 0.

Trener: Gundars Vetra

 

Artego: Stankovic 19, Stallworth 13, McBride 12 (10 as), Szott-Hejmej 11, Międzik 7, Poboży 6, Adamowicz 5, Żurowska-Cegielska 2, Bujniak 0.

Trener: Tomasz Herkt

 

Sędziowie: A. Wierzman, A. Kom Njilo, M. Bieńkowski

 

 

Z hali gier Gdyńskiego Centrum Sportu: Ziemowit BUJKO,

Foto: autor

By kkorpas

51 thoughts on “Katastrofa i heroiczna pogoń w czwartej kwarcie!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *