W pierwszej połowie doświadczony atak Arki Gdynia trzykrotnie sforsował obronę gości. Jedna z akcji rozegrana była perfekcyjnie, a dwa przyłożenia padły po błędach krakowian. Jednocześnie Smoki nie były bezczynne. Dwukrotnie zbliżyły się młynem do pola punktowego gospodarzy. Bliski przedarcia się za linię końcową był również maul związany po aucie, jednak za każdym razem obiecującą akcję przerywał błąd.

Całą pierwszą połowę graliśmy pod wiatr. Po stracie piłki, Dawid Banaszek natychmiast przenosił grę nogą, kopiąc na 60-70 metrów. Innym problemem były młyny zwarte. Niemal wszystkie się cofały. W drugiej połowie, po zmianach było już zdecydowanie lepiej i gdyby nie strata punktów w ostatniej akcji, ta część meczu zakończyłaby się remisem – relacjonował trener gości Konrad Jarosz.

W drugie odsłonie mecz stał się dużo bardziej wyrównany. Juvenia zdobyła dwa przyłożenia. Pierwsze po kilku przegrupowaniach i szerokim rozegraniu na skrzydło, gdzie akcję wykończył Andrei Cebotari. Druga „piątka” padła po maulu, który wdarł się za linię końcową, a pięć oczek dopisał do swojego konta Kostia Bezwierhij. – Warto pochwalić młodego Krzysztofa Golę, który rozegrał bardzo dobre zawody na obronie, a kiedy wszedł na pozycję numer „10”, zdobyliśmy dwa przyłożenia. Dobrze zagrali też skrzydłowi Przemek Filar i Kamil Bobola, którzy musieli radzić sobie z reprezentacyjnym sprinterem Szymonem Sirockim – chwalił swoich podopiecznych trener Jarosz.

W drugiej połowie meczu kontuzji nabawił się Nestor Aguirre. Łącznik ataku sprowadzony do Juvenii z Wenezueli poważnie uszkodził bark i prawdopodobnie będzie musiał przejść operację. To oznacza, że nie zagra w biało-niebieskich barwach do końca sezonu.

 

Ekstraliga Rugby, 13 kolejka:

Arka Gdynia – Juvenia Kraków 36:10 (19:0)

Punkty Arka: Szymon Sirocki 21, Radosław Rakowski 5, Władysław Grabowski 5, Tomasz Szmytkowski 5

Punkty Juvenia: Andriej Cebotari 5, Konstantyn Bezwerhij 5

 

 

————————————-

Źródło: juvenia.info

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *