Od porażki z mistrzyniami Polski, Ślęzą Wrocław koszykarki Basketu 90 rozpoczęły zmagania w fazie grupowej rozgrywek EuroCup. W czwartek wrocławianki wygrały z drużyną z Trójmiasta 72:61 i objęły prowadzenie w grupie E tych rozgrywek.

Miejscowe zaczęły mocno w obronie. W pierwszej kwarcie pozwoliły rzucić rywalkom tylko 12 punktów. Gdy drugą kwartę zaczęły od serialu punktowego 12:2 ich przewaga urosła aż do 16 oczek (30:14). Znów jednak w poczynaniach mistrzyń Polski zaczęła wkradać się nonszalancja i rozluźnienie. Ich gra całkowicie straciła na jakości. Do tego stopnia, że kolejny fragment drugiej kwarty Basket 90 Gdynia wygrał aż 18:0 i na przerwę schodził z prowadzeniem.

Po zmianie stron Ślęza zwarła szyk, ale na każdą udaną akcję gdynianki znajdowały odpowiedź po drugiej stronie boiska. W końcówce trzeciej kwarty wrocławianki odskoczyły jednak na sześć punktów. W czwartej – mistrzynie Polski poszły za ciosem. Na półmetku tej części gry było już 63:46 dla miejscowych. Duża w tym zasługa Marissy Kastanek, która w całym meczu zdobyła najwięcej punktów dla swojego zespołu.

Gdynianki próbowały jeszcze nawiązać walkę. Dwoiła i troiła się Kahleah Copper, wspierała ją Sofija Aleksandravicius, ale ich starania na nic się zdały. Ślęza kontrolowała wynik do końca i wygrała z Basketem 90 Gdynia 72:61.

W drugim meczu grupy E zmierzyły się dwa tureckie zespoły. Faworyzowany AGU Spor przegrał na wyjeździe z Istanbul Universitesi 74:76. Tym samym pierwszym liderem została Ślęza. Kolejny mecz w EuroCup gdynianki rozegrają 18 października we własnej hali z Istanbul Universitesi.