Legia zaczęła całkiem nieźle w ofensywie, a po trafieniach Grzegorza Kukiełki i Isaiaha Wilkersona prowadziła 11:7. Mecz był jednak bardzo wyrównany i dzięki dobrej grze Dariusza Wyki to Asseco potrafiło zdobywać przewagę. Ostatecznie m.in. po trafieniach Przemysława Żołnierewicza było 23:20 dla gości po 10 minutach rywalizacji. Gdynianie w kolejnej części meczu jeszcze bardziej odskakiwali – rzuty Krzysztofa Szubargi i Mikołaja Witlińskiego dały im dziewięciopunktowe prowadzenie. Legia reagowała rzutami Jobiego Walla i Mateusza Jarmakowicza, ale ostatecznie to Asseco po pierwszej połowie wygrywało 42:39.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza cały czas starał się utrzymywać przewagę – po kolejnej akcji Witlińskiego było już 56:48. Gospodarze pokazywali bardzo ambitną walkę i dzięki trafieniu Piotra Robaka zbliżyli się jeszcze na cztery punkty. Ekipa z Gdyni konsekwentnie wykorzystywała swoją przewagę w polu trzech sekund, co pozwalało jej na kontrolę nad sytuacją. Dzięki trójce Żołnierewicza, Asseco prowadziło po 30 minutach gry 69:59. Zaraz na początku ostatniej kwarty Legia zdobyła siedem punktów z rzędu i znacznie zmniejszyła straty. Odpowiedział jednak na to rzutem z dystansu Marcel Ponitka i dał trochę spokoju swojemu zespołowi. Goście ponownie uciekali nawet na 11 punktów po trafieniu Szubargi. Ostatecznie Asseco zwyciężyło 87:76.

Najlepszym strzelcem gości był Przemysław Żołnierewicz z 17 punktami i 10 zbiórkami. Piotr Robak i Tomasz Andrzejewski zanotowali po 14 punktów dla gospodarzy.

Galeria zdjęć z meczu, Foto: plk.pl, Andrzej Romański

 

Polska Liga Koszykówki, 2 kolejka:

Legia Warszawa – Asseco Gdynia 76:87 (20:23, 19:19, 20:27, 17:18)

 

Legia: Andrzejewski 14, Robak 14, Jarmakowicz 13, Wall 11, Wilkerson 9, Aleksandrowicz 7, Kukiełka 6, Linowski 2, Wilczek 0.

Trener: Piotr Bakun

 

Asseco: Żołnierewicz 17 (10 zb), Witliński 17, Wyka 14, Szubarga 13, Garbacz 9, Szczotka 8, Ponitka 4, Jankowski 3, Put 2, Konopatzki 0.

Trener: Piotr Blechacz

 

Sędziowie: P. Pastusiak, K. Nowak, M. Kuzia

 

 

—————————————-

Źródło: plk.pl,

Foto: tamże, Andrzej Romański

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *