Przeprowadzona błyskawicznie akcja crowfundingowa pokazała, że istnieje duże zapotrzebowanie na siatkówkę w Trójmieście i Trefl Gdańsk pod nową nazwą wystartuje jednak w rozgrywkach PLUS Ligi. Udało się zebrać potrzebną kwotę, ale wciąż wielką niewiadomą była forma, jaką w tej sytuacji udało się osiągnąć podopiecznym Andrei Anstasiego. Miał to pokazać już pierwszy mecz, w którym rywalem gdańszczan było ONICO Warszawa pod wodzą Stephane’a Antigi. Konfrontacja dwóch byłych trenerów polskiej reprezentacji narodowej dodawała zatem temu spotkaniu dodatkowego smaczku. 

Małym forem miejscowych był fakt, że siatkarze ONICO Warszawa po raz pierwszy w komplecie spotkali się ze swoim nowym szkoleniowcem. Bowiem były trener wciąż jeszcze aktualnych mistrzów świata obecnie opiekuje się reprezentacją Kanady i właśnie wrócił z mistrzostw federacji NORCECA, gdzie razem z drużyną klonowego liścia zdobył brązowy medal. Do tej pory jego obowiązki pełnił Fabio Storti, wspierany przez Pawła Zagumnego

W secie otwierającym dobrze w ataku radził sobie Damian Schulz, wspierany przez środkowych. Największą różnicę zrobił jednak skuteczny blok gdańszczan, który przyniósł im trzy punkty. Wszystkie „oczka” zapisał na swoim koncie Wojciech Grzyb.

Pięć punktów z rzędu jakie na początku drugiego seta zdobyli goście, ustawiło wynik tej partii. Warszawianie zwiększali swoją przewagę, dobrze radzili sobie w ataku, a na liderów wyrosła para przyjmujących Bartosz Kwolek- Wojciech Włodarczyk. Dziesięciominutowa przerwa pomogła gdańszczanom wrócić do dobrej gry z pierwszego seta, co pozwoliło im objąć ponowne prowadzenie w meczu. Pod koniec przerwy do ERGO Areny wjechała taksówka, z której wysiadł nowy amerykański środkowy Trefla, Daniel McDonnel, witany owacyjnie przez fanów żółto-czarnych.

Po zaciętej czwartej odsłonie o dwa punkty lepsi okazali się podopieczni Antigi, doprowadzając tym samym mecz do wyrównania. Tie-break należał jednak do gospodarzy, którzy konsekwentnie zmierzali po dwa punkty do tabeli. Spotkanie zakończyła pomyłka w ataku Nikoli Gorgieva. Statuetkę MVP otrzymał Piotr Nowakowski, który w całym meczu zdobył 13 punktów.

Galeria zdjęć z meczu, foto: Piotr SUKIENNICKI

{gallery}articles/2017/1005{/gallery}

PLUS Liga, 2 kolejka: 

Trefl Gdańsk – ONICO Warszawa 3:2 (25:20, 17:25, 25:18, 23:25, 15:9)

 

Trefl: P. Nowakowski 13, Kozłowski 1, Mika 11, Grzyb 11, Schulz 22, Szalpuk 8, Olenderek (L), Jakubiszak 1, Tomczak, Ferens 1, Majcherski 1.

Trener: Andrea Anastasi

 

ONICO: Gorgiev 16, Włodarczyk 14, Wrona 8, Brizard 6, Kwolek 16, J. Nowakowski 5, Wojtaszek (L), Samica, Warda.

Trener: Stephane Antiga

 

Sędziowie: M. Maciejewski, J. Makowski    

 

 

Z hali ERGO Arena: Ziemowit BUJKO

Foto: Piotr SUKIENNICKI

By kkorpas

6 thoughts on “Inauguracyjny triumf siatkarzy Trefla po tie breaku!”
  1. I think this post makes sense and really helps me, so far I’m still confused, after reading the posts on this website I understand.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *