Owszem, druga część meczu to wyraźna przewaga Chrobrego i 10. bramek więcej rzuconych przez miejscowych, ale może po kolei…Spójnia, jak to beniaminek, pokazała od początku spotkania, że przyjechała na Dolny Śląsk powalczyć. Trafiali Oliferchuk, Pedryc, Rychlewski i w 4. minucie było 1:3. To musiało zrobić wrażenie na głogowianach, bo przez kolejne minuty na prowadzeniu byli goście. Ale Chrobry nie pozwolił gdynianom na zbyt wiele i z minuty na minutę grał pewniej. Strzelecki festiwal urządzili sobie Świtała, Sadowski, Klinger i Babicz. Jeszcze przed przerwą gospodarze zasygnalizowali, że interesuje ich tylko zwycięstwo i zeszli do szatni z 3. bramkową przewagą.
Druga połowa to już dominacja gospodarzy, którzy jeszcze mocniej zagrali w obronie i mimo wysiłków bramkarskiego tria Spójni, także skutecznie w ataku. Górę wzięło doświadczenie Chrobrego, jak zawsze pomogli bramkarze i 4. punkty zostały w Głogowie.