Niemal od samego początku zawodniczki Korony Hanball Kielce wyszły na prowadzenie, choć nie było ono wysokie. Vistal niemrawo starał zbudować swoją przewagę i kiedy trafiła Aleksandra Zych, w 9. minucie to gdynianki wyszły na prowadzenie 6:5. Od tego czasu jednak na boisku rządziła i dzieliła Korona Handball Kielce.

Szczypiornistki Korony Handball Kielce zaczęły budować przewagę. Po dwóch bramkach z rzędu rzuconych przez Honoratę Syncerz, przyjezdne w 13. minucie prowadziły już 8:6 i nie zamierzały na tym poprzestać. Skuteczna była Dominika Więckowska, a gdy na sześć minut przed przerwą trafiła Syncerz, było 10:14. Sensacja wisiała w powietrzu.

Drużyna prowadzona przez Agnieszkę Truszyńską nie potrafiła skutecznie przeciwstawić się Koronie Handball w pierwszej połowie i na przerwę obie drużyny schodziły przy rezultacie 13:17 – wynik tej części spotkania ustaliła Honorata Czekala.

Jak się jednak okazało, to było na tyle jeśli chodzi o możliwości Korony Handball w tym spotkaniu. W Vistalu niesamowite rzeczy w bramce wyczyniała Małgorzata Gapska, która przez całą połowę nie straciła ani jednej bramki z gry! Jedynym sposobem na pokonanie Gapskiej były rzuty karne.

Świetną postawę bramkarki i defensywy, zawodniczki Vistalu wykorzystały również w ataku. Dobrze spisywały się przede wszystkim leworęczne Zych i Katarzyna Janiszewska, które łącznie rzuciły 14 bramek. Vistal wygrał 28:21, jednak by rywalizować w Lidze Mistrzyń, musi dać z siebie więcej.

Galeria zdjęć z meczu

 

PGNiG Superliga Kobiet, 4 kolejka: 

Vistal Gdynia – Korona Handball Kielce 28:21 (13:17)

Vistal: Kordowiecka, Gapska, Kamińska – Zych 8, Janiszewska 6, Szarawaga 3, Matieli 3, Kozłowska 2, Kulwińska 2, Pękala 1, Stanulewicz 1, Borysławska 1, Blaszkowska 1 oraz Uścinowicz, Gutkowska
Karne:6/2
Kary: 14 min.

Trener: Agnieszka Truszyńska

 

Korona Handball: Chojnacka, Orowicz – Więckowska 7, Syncerz 6, Kędzior 3, Czekala 2, Zimnicka 2, Dos Santos 1 oraz Czubaj, Gliwińska, Więckowska, Janczyk, Skowrońska, Piecaba, Radzikowska, Homonicka
Karne: 5/4
Kary: 10 min.

Trener: Tomasz Popowicz

 

Czerwona kartka: Alicja Pękala (Vistal) z gradacji kar – Honorata Czekala (Korona Handball) za faul

 

Sędziowie: D.Mroczkowski, J.Mroczkowski

 

Widzów: 450

 

 

———————————————–

Źródło: sportowefakty.pl, tekst Michał Gałęzewski 

Foto: Vistal Gdynia FB 

By kkorpas

2 thoughts on “Wygrało doświadczenie. Vistal znów zwycięża”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *