Niemal od samego początku zawodniczki Korony Hanball Kielce wyszły na prowadzenie, choć nie było ono wysokie. Vistal niemrawo starał zbudować swoją przewagę i kiedy trafiła Aleksandra Zych, w 9. minucie to gdynianki wyszły na prowadzenie 6:5. Od tego czasu jednak na boisku rządziła i dzieliła Korona Handball Kielce.

Szczypiornistki Korony Handball Kielce zaczęły budować przewagę. Po dwóch bramkach z rzędu rzuconych przez Honoratę Syncerz, przyjezdne w 13. minucie prowadziły już 8:6 i nie zamierzały na tym poprzestać. Skuteczna była Dominika Więckowska, a gdy na sześć minut przed przerwą trafiła Syncerz, było 10:14. Sensacja wisiała w powietrzu.

Drużyna prowadzona przez Agnieszkę Truszyńską nie potrafiła skutecznie przeciwstawić się Koronie Handball w pierwszej połowie i na przerwę obie drużyny schodziły przy rezultacie 13:17 – wynik tej części spotkania ustaliła Honorata Czekala.

Jak się jednak okazało, to było na tyle jeśli chodzi o możliwości Korony Handball w tym spotkaniu. W Vistalu niesamowite rzeczy w bramce wyczyniała Małgorzata Gapska, która przez całą połowę nie straciła ani jednej bramki z gry! Jedynym sposobem na pokonanie Gapskiej były rzuty karne.

Świetną postawę bramkarki i defensywy, zawodniczki Vistalu wykorzystały również w ataku. Dobrze spisywały się przede wszystkim leworęczne Zych i Katarzyna Janiszewska, które łącznie rzuciły 14 bramek. Vistal wygrał 28:21, jednak by rywalizować w Lidze Mistrzyń, musi dać z siebie więcej.