Mecz piłki ręcznej o mistrzostwo PGNiG Superligi Mężczyzn: MMTS Kwidzyn – Spójnia Gdynia

Przed zawodnikami Spójni Gdynia kolejny mecz w ramach rozgrywek Superligi piłkarzy ręcznych w sezonie 2017/18. Tym razem beniaminek z Gdyni jedzie do Kwidzyna, gdzie zmierzy się z tamtejszym MMTS.

Gdynianie nie mogą zaliczyć startu sezonu do udanych, gdyż przegrali dwa pierwsze mecze. Warto jednak dodać, że na starcie mierzyli się z zespołami z wysokiej ligowej półki, Orlen Wisłą Płock i NMC Górnikiem Zabrze. W inauguracyjnym meczu w Płocku, Spójnia była tylko tłem dla Wisły i wyrównaną walkę toczyła przez zaledwie 10 minut. W drugim meczu rozgrywanym przed własną publicznością w Arenie Gdynia podopieczni Marcina Markuszewskiego postawili się Górnikowi i byli o włos od sprawienia sensacji.

Spójnia i MMTS Kwidzyn nie zaznały jeszcze smaku zwycięstwa w tym sezonie, dlatego zapowiada się dobre widowisko i twarda walka o ligowe punkty. Gdynianie zapowiadają walkę o każdy centymetr boiska i liczą na pierwsze zwycięstwo. Warto przypomnieć, że obydwie ekipy grały już ze sobą w okresie przygotowawczym. Podopieczni trenera M. Mroczkowskiego wygrali wówczas w Gdyni 22:37 (10:23). Trzeba jednak pamiętać, że było to pierwsze spotkanie kontrolne Spójni, w którym zabrakło niezakontraktowanych wtedy Oleksandra Kyrylenki i Yevgena Krawchenki.

 

Zapraszamy!!!

 

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *