W mijającym tygodniu właściciele, Rada Nadzorcza oraz Zarząd klubu odbyli szereg spotkań, które mają pomóc w przetrwaniu Trefla Gdańsk oraz jego wystartowaniu w nowym sezonie – zarówno w rozgrywkach seniorskich, jak i młodzieżowych. Obecnie od sponsorów, a także partnerów, którzy oferują pomoc finansową, udało się uzyskać deklaracje wsparcia, stanowiące około 15% kwoty brakującej do pokrycia deficytu budżetowego. W czwartek doszło także do spotkania z Zarządem Grupy LOTOS SA, jednak nie zapadły podczas niego żadne wiążące decyzje. Zarząd klubu robi wszystko, by wypracować z dotychczasowym sponsorem tytularnym formę współdziałania, która mogłaby ocalić chociażby program szkolenia młodzieży w Treflu Gdańsk, który uchodzi za jeden z najlepszych w Polsce. Grupa LOTOS od lat angażuje się bowiem w perspektywiczne projekty młodzieżowe, jak m.in. narciarski „Szukamy Następców Mistrza”.

Zarząd klubu, pracując nad umożliwieniem „gdańskim lwom” startu w nowym sezonie PlusLigi, weryfikuje obecnie także wszelkie pozycje kosztowe spółki. Prowadzone są też m.in. rozmowy z zawodnikami i trenerami Trefla Gdańsk, które odbywają się w duchu poszukiwania oszczędności, przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnego poziomu sportowego. Ponadto w toku są także rozmowy z nowymi potencjalnymi sponsorami klubu. Zarząd robi wszystko, by ich efektem było ocalenie kluczowych projektów oraz utrzymanie pierwszej drużyny na poziomie adekwatnym do aspiracji sponsorów, miasta, a przede wszystkim kibiców. Ogromnym problemem w realizacji tych celów jeszcze przed startem sezonu jest czas, którego do początku ligi pozostało bardzo mało.

Zarząd, Rada Nadzorcza oraz właściciele klubu, posiadając deklaracje wsparcia od różnych partnerów, a także widząc potencjał na rynku na zawieranie nowych umów sponsorskich w trakcie sezonu, zdecydowali się podjąć ryzyko i kontynuować walkę o umożliwienie startu Treflowi Gdańsk w nowym sezonie PlusLigi. Ogromna pomoc płynie także od strony kibiców, którzy od początku tej trudnej sytuacji wysyłają do klubu słowa wsparcia, a także zapytania, w jaki sposób mogą wspomóc Trefla Gdańsk finansowo. Wszystkie listy, maile, telefony od fanów, partnerów, sponsorów oraz całego siatkarskiego środowiska utwierdzają nas w przekonaniu, że musimy zrobić wszystko, aby klub przetrwał.

W ślad za tym w sobotę uruchomiony zostanie projekt crowdfundingowy na platformie fans4club.com „doLEWamy do pełna”. Jego celem będzie zebranie 150 tys. zł do momentu pierwszego meczu nowego sezonu. Ta kwota, podobnie jak zadeklarowane już wcześniej środki od sponsorów, ma się przyczynić do umożliwienia Treflowi Gdańsk startu w nadchodzących rozgrywkach i zbilansowaniu budżetu w początkowej fazie sezonu. Wierzymy, że z Waszą pomoc zatankujemy bak do pełna i z pełną mocą będziemy mogli ruszyć w nowy sezon. Wsparcie jest teraz potrzebne „gdańskim lwom” równie mocno, jak wtedy, gdy zawsze okazujecie je podczas meczów w ERGO Arenie. Przez ostatnie dwa tygodnie Wasze maile, listy i telefony dawały nam siłę do walki o każdą złotówkę, a drużynie moc do treningów w tak trudnej sytuacji. Jesteśmy pewni, że teraz sprawicie, że w nowy sezon pchnie nas najlepsze, kibicowskie paliwo!

Więcej szczegółów o akcji ukaże się jutro. Projekt „doLEWamy do pełna” uruchomiony zostanie na stronie funs4club.com, a każdy uczestnik w zamian za swój wkład będzie mógł wybrać wyjątkowe nagrody. Jeszcze raz dziękujemy za wsparcie!

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *