Decyzją delegata ZPRP, pana Zbigniewa Tupaja spotkanie przerwano i organizatorzy otrzymali zadanie zlikwidowania tego zagrożenia. W przeciwnym razie mecz zostałby zakończony, a kwestią wyniku zająłby się zapewne Zarząd ZPRP.

Na szczęście udało się zażegnać nieszczęście i ok. 20.10 spotkanie wznowiono. Przymusową przerwę lepiej zniosły vistalki, które do końca pierwszej połowy uzyskały czterobramkową przewagę. Niestety, nieoczekiwana pauza odebrała całkowicie skuteczność Aleksandrze Zych, która w pierwszych 10 minutach miała na koncie już 5 trafień, a po wznowieniu gry zmarnowała rzut karny i do końca meczu nie zdobyła już ani jednej bramki.

Drugą połowę nieoczekiwanie lepiej rozpoczęły przyjezdne. Na parkiecie pojawiła się Moniky Bancilon, która dała swoim koleżankom sygnał do odrabiania strat, a w 36 minucie, strzelając piątą bramkę zdobytą przez Pogoń z rzędu, wyprowadziła zespół Adriana Struzika na prowadzenie. Do bramki Vistalu natychmiast powróciła Małgorzata Gapska, której interwencje zapobiegły dalszym bramkom rozpędzonych szczecinianek. Vistal miał w swoich szeregach również Brazylijkę. Patricia Matieli dwukrotnie odpowiadała na bramki swojej rodaczki, poza tym znakomicie rozgrywała i zanotowała dwa znakomite i niezwykle ważne przechwyty. W 45 minucie przyjezdnym udało się uzyskać dwubramkową przewagę. Gdynianki czując, że jest to jakby „ostatni dzwonek” rzuciły się do natarcia i wykorzystując również znakomita grę swojej golkiperki zatrzymały rywalki na 8 minut, same zdobywając w tym czasie dwa trafienia. Pogoń jednak wróciła do gry i wyrównała, ale kolejna seria, tym razem trzech bramek Vistalu zdobytych w dwie minuty przez Joannę Kozłowską i Katarzynę Janiszewską, podcięła jej skrzydła. Patrycja Noga i Valentina Blazevic, co prawda zmniejszyły jeszcze straty, ale na wyrównanie zabrakło już czasu. Vistal odniósł trzecie zwycięstwo w sezonie, drugie – jedną bramką. 

 

PGNiG Superliga Kobiet, 2 kolejka: 

Vistal Gdynia – SPR Pogoń Szczecin 23:22 (13:9)

Vistal: Gapska, Kordowiecka – Zych 5, Łabuda 4, Janiszewska 4, Kozłowska 3, Szarawaga
2, Matieli 2, Stanulewicz 1, Kulwińska 1, Uścinowicz 1 oraz Pękala, Gutkowska,
Borysławska, Błaszkowska.
Karne: 5/6.
Kary: 4 min.

Trener: Agnieszka Truszyńska

 

SPR Pogoń: Wawrzynkowska, Krupa – Zawistowska 4, Bancilon 4, Nosek 3,
Gadzina 2, Blazević 2, Marcikova 2, Królikowska 2, Noga 2, Koprowska 1 oraz
Cebula, Costa, Janas, Kochaniak.
Karne: 3/3.
Kary: 8 min.

Trener: Adrian Struzik

 

Sędziowie: G. Młyński, R. Puszkarski. (Mazowieckie)

 

 

Z hali Gdynia Arena: Ziemowit BUJKO,

Foto: autor

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *