Po porażce w pierwszym spotkaniu w Lubinie zawodniczki zespołu gości bardzo chciały pokazać się w starciu z mistrzem Polski i początkowo im się to udawało. Po 10 minutach prowadziły bowiem już 6:4 po trafieniu Magdy Ziółkowskiej. W bramce gospodyń doszło wówczas do zmiany i młodą Oliwię Kamińską, która właśnie kończyła 19 lat zastąpiła reprezentantka Polski, Weronika Kordowiecka. Dobrze też zaczęły współpracować w ataku Aleksandra Zych z Magdaleną Stanulewicz, która w osiem minut pięciokrotnie pokonała bramkarkę przyjezdnych. Z tych natomiast jakby zeszło powietrze i zanotowały w tym czasie przestój. Nie potrafiły wykorzystać nawet gry w przewadze. Vistal uzyskał trzybramkowe prowadzenie, które jeszcze przed przerwą powiększył do 5 trafień. Ostatnią bramkę przed przerwą w efektowny sposób zdobyła Patricia Matieli.

Po powrocie na parkiet gdynianki nie zwalniały tempa, czego efektem było systematyczne podwyższanie przez nie prowadzenia, natomiast zawodniczki Dariusza Męczykowskiego trafiały niemal wyłącznie z rzutów karnych. W tej sytuacji opiekunka miejscowych Agnieszka Truszyńska pozwoliła sobie na odważne zmiany i wpuściła na parkiet zawodniczki, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z PGNiG Superligą. Bardzo dobrze swoją szansę wykorzystała Alicja Pękala, która zdobyła trzy bramki, ale niewiele ustępowały jej Natalia Kowalczyk, Jagoda Błaszkowska, Marta Śliwińska, czy grająca już w ubiegłym sezonie w pierwszym zespole Paulina Uścinowicz. Do bramki powróciła też Kamińska, która rozpoczynała mecz. Przewaga Vistalu wzrosła do trzynastu goli i taki wynik vistalki dowiozły do końca.

Po dwóch meczach Vistal ma zatem dwa zwycięstwa i w najbliższą środę stanie przed kolejnym, znacznie trudniejszym zadaniem. Do Gdyni zjedzie bowiem szczecińska Pogoń Baltica.