Po dwudziestu minutach zanosiło się, że będzie to mecz bez większych emocji. Vistal prowadził 10 :5 i wydawało się,że dalsze bramki są tylko kwestią czasu. Wystarczyło jednak kilka przestrzelonych rzutów, by rywalki zwietrzyły swą szansę. Jeszcze przed przerwą przyjezdne rzuciły kilka ważnych bramek, a ostatnie chwile pierwszej połowy już zdecydowanie do nich należały. W przeciągu dwóch minut eksgdynianki Magdalena Balsam i Aleksandra Dorsz doprowadziły do wyrównania i do szatni w lepszych humorach schodziły zawodniczki Andrzeja Niewrzawy.

Elbążanki po przerwie mogły uzyskać prowadzenie, ale Katarzyna Kozimur nie wykorzystała rzutu karnego. W odpowiedzi gdynianki ponownie zaczęły zdobywać bramki, a sygnał do ataku dała Jagoda Błaszkowska, jeszcze niedawna juniorka. Dostroiły się do niej koleżanki i Vistal zaczął odzyskiwać prowadzenie. Mimo, że przyjezdnym udawało się czasem doścignąć mistrzynie Polski, to nie potrafiły wyjść na prowadzenie. Vistal natomiast zdobywał 2-3 bramki przewagi i starał się kontrolować wynik. Po przerwie po cztery trafienia zanotowały Katarzyna Janiszewska i Aleksandra Zych.

Kram Start się nie poddawał i niespodziewanie w końcówce doprowadził do kolejnego już remisu za sprawą Darii Szynkaruk. Natychmiast jednak odpowiedziała Aneta Łabuda, a tuż przed ostatnią syreną skutecznie interweniowała Małgorzata Gapska i mistrzynie Polski mogły się cieszyć ze zwycięstwa na inaugurację nowego sezonu.

{gallery}articles/2017/0906{/gallery}

PGNiG Superliga Kobiet, 1 kolejka:

Vistal Gdynia – Kram Start Elbląg 26:25 (12:12)

Vistal: Kordowiecka, Gapska – Janiszewska 8, Zych 7, Kozłowska 3, Matieli 2, Kulwińska 2, Łabuda 2, Stanulewicz 1, Błaszkowska 1 oraz Pękala, Gutkowska, Borysławska, Uścinowicz.
Karne: 6/5.
Kary: 10 min.

Trener: Agnieszka Truszyńska

Kram Start: Powaga, Szywerska – Lisewska 7, Balsam 3, Szynkaruk 3, Stokłosa 3, Waga 2, Jaszczuk 2, Jędrzejczyk 2, Dorsz 1, Świerżewska 1, Kozimur 1 oraz Kwiecińska.