10 sierpnia prezydent Wojciech Szczurek spotkał się w gmachu Urzędu Miasta Gdyni z zawodnikami Seahawks Gdynia, którzy po raz czwarty w historii zakończyli sezon z wicemistrzostwem Polski. Prezydent przekazał drużynie listy gratulacyjne i życzył zawodnikom, by w nadchodzącym sezonie 2018 znowu sięgnęli po mistrzostwo Polski. Zawodnicy Seahawks wręczyli prezydentowi srebrny medal, który zdobyli podczas XII SuperFinału PLFA w Łodzi.

– Drużyna Seahawks Gdynia kolejny raz dostarczyła nam mnóstwo pozytywnych emocji. Ciężka praca, którą wykonują zawodnicy, przynosi efekty. To wspaniały zespół, który rozsławia nasze miasto. Wierzę, że w kolejnych latach również będziemy cieszyć się jego sukcesami – powiedział prezydent Wojciech Szczurek.

W XII SuperFinale Topligi zawodnicy Seahawks przegrali z Panthers Wrocław 21:55. Mecz rozegrano 25 czerwca na Stadionie Miejskim w Łodzi. Tym samym „Jastrzębie” drugi rok z rzędu zostały wicemistrzami Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Nagrodę indywidualną za SuperFinał Topligi otrzymał Arkadiusz Cieślok (najlepszy zawodnik obrony). Trener Maciej Cetnerowski podkreśla, że celem zespołu jest w dalszym ciągu odzyskanie mistrzostwa utraconego w 2016 roku w meczu z Panthers Wrocław.

Futboliści Seahawks Gdynia to najbardziej utytułowana i jedna z najstarszych drużyn w Polsce. Po raz pierwszy w Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego wystąpili w inauguracyjnym sezonie w 2006 roku. Od 2007 roku nieustannie utrzymują się w ścisłej krajowej czołówce polskich zespołów futbolu amerykańskiego. Trzykrotnie sięgali po mistrzostwo Polski (2012, 2014, 2015). W mijającym sezonie po raz czwarty w historii wywalczyli wicemistrzostwo (2006, 2008, 2016, 2017).

Nagrody Prezydenta Gdyni to wieloletnia tradycja, której zadaniem jest docenienie wybitnych sukcesów gdyńskich sportowców oraz zmotywowanie ich do dalszej ciężkiej pracy.

 

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *