Do startu przygotowuje się około 4 tysięcy zawodników z całego świata, których wspierać będzie kilkadziesiąt tysięcy kibiców. Organizatorzy wraz z władzami miasta przygotowali dla mieszkańców szereg atrakcji oraz kampanię informacyjną.

– Wiemy, że czasowe zamknięcie ulic może być uciążliwe, jednak staramy się, by wszyscy gdynianie byli dobrze poinformowani o ewentualnych utrudnieniach i proponowanych objazdach.  W tym roku szczególny nacisk kładziemy na komunikację z mieszkańcami – mówi Michał Drelich, dyrektor zawodów. – Chcemy, by IRONMAN był świętem całego miasta i jego mieszkańców. Dlatego poza kampanią informacyjną przygotowaliśmy też, jak co roku, wiele atrakcji na weekend 4-6 sierpnia w postaci punktów kibicowania, pikników, a także bezpłatnych pokazów filmowych w ramach kina letniego na Plaży Miejskiej – dodaje.

Niebawem do mieszkańców Gdyni i powiatu wejherowskiego, za pośrednictwem Poczty Polskiej, rozesłany zostanie Poradnik Kibica. Broszura w nakładzie 125 000 egzemplarzy trafi do skrzynek pocztowych zarówno osób prywatnych, jak i firm. W Poradniku Kibica zamieszczona będzie mapa tras wyścigu i informacje o godzinach wyłączenia poszczególnych dróg w dniach 5 i 6 sierpnia. Dodatkowo dla mieszkańców dzielnic Witomino oraz Chwarzno-Wiczlino organizator przygotowuje ulotki informacyjne, które trafią do osiedlowych sklepów i punktów usługowych.

Od 29 lipca, wzdłuż trasy rowerowej i biegowej zawodów, na słupach umieszczone zostaną żółte tablice informujące i przypominające o utrudnieniach w ruchu. Takich tablic organizator powiesi ponad  trzysta. Od 31 lipca w komunikacji miejskiej w Gdyni pojawią się plakaty zapowiadające imprezę. Tego samego dnia na wybranych ulicach w centrum miasta wywieszone zostaną flagi reklamowe. Dzięki współpracy z korporacją Mytaxi flagi z logo Imprezy zostaną umieszczone także na ponad 170 taksówkach na terenie całego Trójmiasta w okresie od 2 do 6 sierpnia.

W tym roku Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife otrzymał status Waze Global Event Partner. Oznacza to, że każdy użytkownik aplikacji Waze, znajdujący się wzdłuż trasy, otrzyma w sobotę i niedzielę powiadomienie o utrudnieniach w ruchu na swój telefon (o ile będzie miał włączoną lokalizację i internet).  Dodatkowo w nawigacjach opartych na mapach Google’a trasa dojazdu w miejsce docelowe zostanie wyznaczona z uwzględnieniem objazdu trasy.

W tygodniu poprzedzającym imprezę organizator przeprowadzi geotargetowaną kampanię w mediach społecznościowych (Facebook), której zadaniem będzie poinformowanie mieszkańców Gdyni i powiatu wejherowskiego o utrudnieniach w ruchu.

W dniach zawodów na wybranych gdyńskich skrzyżowaniach pojawią się specjalnie przeszkoleni stewardzi, którzy będą informować mieszkańców o możliwych objazdach i pomagać w rozwiązywaniu trudnych sytuacji.

 

KUMULACJA ATRAKCJI

Jednak Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife oznacza nie tylko utrudnienia w ruchu, ale także – a może przede wszystkim – wiele atrakcji dla mieszkańców.

W ramach Kina Letniego z Vectra VoD na Plaży Śródmieście w Gdyni od 3 do 5 sierpnia odbędą się bezpłatne pokazy filmowe. 3 sierpnia będzie można obejrzeć „Piknik z niedźwiedziami” z Robertem Redfordem w roli głównej. Dzień później zapraszamy na film „Strategia Mistrza”, który opowiada historię Lance’a Armstronga. A w sobotę „Where are my friends”, czyli lekka komedia z Zaciem Efronem w roli głównej.

Od piątku do niedzieli na Plaży Śródmieście w Gdyni będą działały gdyński Kącik Malucha oraz Strefa Rodzinna, a w nich masa bezpłatnych atrakcji przygotowanych przez Miasto Gdynię, spółkę Enea oraz Herbalife. Zachęcamy również do odwiedzenia Expo na Skwerze Kościuszki, gdzie swoje produkty i usługi będzie prezentować ponad 50 wystawców i strefy kibica przygotowanej przez Gdyńskie Centrum Sportu. Wstęp wolny.

Dużą dawkę pozytywnych emocji będzie można zażyć na jednym z 10 punktów kibicowania wzdłuż trasy biegowej Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife. Ponadto Gdyńskie Centrum Sportu wraz z organizatorem zorganizuje piknik rodzinny dla mieszkańców dzielnicy Chwarzno-Wiczlino.

W dniach 4-6 sierpnia Gdynia po raz kolejny gościć będzie blisko 4 tysięcy zawodników z całego świata. Na starcie zawodów stanie czołówka zawodowych triathlonistów, a także byli polscy sportowcy i znane nazwiska ze świata show-biznesu.

Już w sobotę, 5 sierpnia, a więc dzień przed głównym wyścigiem, kibiców rozgrzeje pojedynek mistrzów sportu – Pawła i Roberta Korzeniowskich. Utytułowani sportowcy zmierzą się ze sobą na dystansie sprinterskim, a cała zabawa ma wymiar charytatywny. Zwycięzca przekaże czek o wartości 15.000 złotych na rzecz UNICEF Polska. W zależności od wyniku pojedynku, pieniądze wesprą dzieci w ogarniętej wojną Syrii lub w Sudanie Południowym.

Niedziela (6 sierpnia) upłynie pod znakiem triathlonowej rywalizacji na najwyższym poziomie. Do Gdyni przyjadą zawodnicy z ponad 40 krajów świata. Faworytem do zwycięstwa będzie Niemiec, Boris Stein:

– Miałem już okazji startować w Gdyni w 2014 roku. W pamięci utkwiły mi tłumy kibiców na trasie biegowej. Od tamtego czasu diametralnej zmianie uległa natomiast trasa rowerowa i już nie mogę się doczekać, aby się z nią zmierzyć – mówi przed przylotem do Trójmiasta reprezentant Niemiec, który w ubiegłym roku zajął 7. miejsce na legendarnych Mistrzostwach Świata IRONMAN na Hawajach.

Jego rywalami będą m.in.:

–      Ivan Tutukin (RUS) – ubiegłoroczny triumfator gdyńskiej imprezy;

–      Daniil Sapunov (UKR) – trzykrotny olimpijczyk, w zeszłym roku drugi w Gdyni;

–      Łukasz Kalaszczyński (POL) – 6. na mecie ubiegłorocznych zawodów w Gdyni i drugi zawodnik tegorocznej edycji Enea 5150 Warsaw.

Wśród kobiet pewne jest, że tytułu nie obroni Diana Riesler (GER), który zwyciężała w jedynych w Polsce zawodach IRONMAN 70.3 w dwóch ostatnich latach. Chętnych do „przejęcia pałeczki” jest co najmniej kilka:

–      Tine Holst (DEN) – ubiegłoroczna zwyciężczyni IRONMAN Lanzarote;

–      Lisa Hutthaler (AUT) – druga na mecie IRONMAN Austria (2015) i IRONMAN 70.3 Pescara;

–      Ewa Komander (POL) – druga na mecie zeszłorocznych zawodów i mistrzyni Polski na dystansie długim z 2015 roku;

–      Ewa Bugdoł (POL) – wielokrotna mistrzyni kraju na dystansie długim, w tym roku zwyciężyła już w zawodach w Suszu.

 

Jak co roku, na gdyńskiej plaży miejskiej pojawią się też znane osoby ze świata kina, telewizji i sportu. Swój start w zawodach potwierdzili m.in.:

–      Karolina Gorczyca – aktorka i była ambasadorka gdyńskich zawodów;

–      Krzysztof Wieszczek – aktor telewizyjny i teatralny;

–      Maciej Dowbor – dziennikarz radiowy i prezenter telewizyjny, obecnie pracujący nad reportażem „Droga do IRONMANA”, opowiadającym historie niezwykłych polskich triathlonistów;

–      Jacek Kurowski – prezenter TVP;

–      Grzegorz Pilarz – były reprezentant Polski w piłce siatkowej.

Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia br. W piątek rozegrane zostaną zawody IRONKIDS, w sobotę – rywalizacja sprinterska i sztafetowa, a w niedzielę główny wyścig na dystansie 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu. Łącznie w zawodach weźmie udział blisko 4000 zawodników.

Poza emocjami sportowymi, na kibiców i mieszkańców czekają też liczne atrakcje. W dniach 3-5 sierpnia, o godz. 20:00 na plaży miejskiej odbędą się projekcje filmowe w ramach Kina Letniego z Vectra VoD. Od piątku do niedzieli całe rodziny będą mogły skorzystać z animacji w strefie rodzinnej, również na plaży miejskiej.

Więcej informacji i szczegółowy program wydarzeń można znaleźć na stronie www.ironmangdynia.pl

By kkorpas

2 thoughts on “Ostatnie odliczanie przed Enea IRONMAN 70.3 Gdynia!!!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *