12. Targi Sportów Wodnych WIATR i WODA – na wodzie.

W dniach od dwudziestego siódmego do trzydziestego lipca w Gdyni odbywać się będą 12. Targi Sportów Wodnych WIATR i WODA – na wodzie.

Najpiękniejsze jachty, luksusowe łodzie motorowe, najszybsze skutery, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny przez cztery dni można będzie oglądać w przystani jachtowej „Marina Gdynia”.

Głównym celem Targów WIATR i WODA na wodzie jest promocja idei żeglarstwa morskiego i sportów wodnych, a przy tym umożliwienie amatorom wodnej rekreacji oceny walorów jachtów, łodzi motorowych i sprzętu sportowego w ich naturalnym środowisku – na wodzie.

Podczas tegorocznej edycji w gdyńskim porcie zobaczymy jachty i łodzie z polskich i zagranicznych stoczni, w tym premierowe, debiutujące na rynku jednostki. W halach namiotowych ustawionych na nadbrzeżu znajdziemy produkty firm oferujących akcesoria żeglarskie i motorowodne, sprzęt nawigacyjny, asekuracyjny i ratunkowy, odzież turystyczną i sportową. Będą również organizatorzy czarterów oraz media branżowe.

Spotkania i pokazy na wodzie

Wizyta na targach to także okazja do spotkania i porozmawiania ze znakomitymi żeglarzami. W tym roku gościem targów będzie Joanna Pajkowska polska żeglarka, kapitan jachtowy, ratownik morski, która pokonała wiele tysięcy mil morskich zarówno w rejsach jak i w regatach.  O żeglarstwie i swoich przygodach opowiadać na targach będzie także Kapitan Krzysztof Baranowski, mający za sobą ćwierć miliona mil morskich przeżeglowanych na różnych akwenach, autor koncepcji i animator budowy żaglowców Pogoria i Fryderyk Chopin, twórca „Szkoły pod Żaglami” oraz autor wielu niezwykłych opowieści o przygodach na morzu.

Każdego dnia Targów można będzie obserwować pokazy technik ratowniczych przygotowanych przez Gdyńskie WOPR wraz z grupą wspieraną przez psy ratownicze. „Jak pomóc aby nie zaszkodzić” to temat sobotniego szkolenia podczas, którego goście Targów dowiedzą się jak nie będą ratownikiem można pomóc osobie znajdującej się w wodzie, tak aby nie narazić własnego bezpieczeństwa. W targową niedzielę w Marinie będzie można zobaczyć regaty najmniejszych z prezentowanych na targach jednostek  -jachtów sterowanych radiem. 

Nagrody i nominacje

Podczas tegorocznych Targów WIATR i WODA –  na wodzie już po raz ósmy przyznana zostanie nagroda Prezydenta Miasta Gdyni w powołanym z okazji targów konkursie GDYNIA YACHT DESIGN. Celem konkursu jest wyłonienie najładniejszego jachtu żaglowego oraz jachtu motorowego prezentowanego na targach. W jury konkursu w tym roku zasiądą: Hanna Bakuła – polska malarka, scenograf, kostiumolog, felietonistka i autorka książek, Tadeusz Jelec – design manager Jaguara, Bartosz Piotrowski – doktor sztuki, projektant specjalizujący się w konstrukcjach szynowych, główny designer PESA, zdobywca wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, Leszek Gonciarz – autor licznych doskonałych konstrukcji żaglowych w Polsce oraz Stanisław Iwiński, szef działu motorowodnego miesięcznika „Żagle”, sprawujący rolę sekretarz komisji konkursowej.

Na Targach w Gdyni zostaną także wręczone nominacje w konkursie „Land Rover Jacht Roku w Polsce – Polish Yacht of the Year 2018” organizowanym przez redakcję Magazynu Sportów Wodnych „Żagle”.

  

Honorowy patronat nad Targami sprawują: Wojewoda Pomorski Pan Dariusz Drelich, Marszałek Województwa Pomorskiego Pan Mieczysław Struk, Prezydent Gdyni Pan Wojciech Szczurek, Polski Związek Żeglarski, Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego, Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Imprezę organizują Yacht EXPO i Murator EXPO. Partnerem targów jest magazyn „Żagle” a Partnerem Strategicznym Miasto Gdynia – Żeglarska Stolica Polski, Sponsorem Targów jest znany na całym świecie producent odzieży dla żeglarzy firma Henri Lloyd.   

 

Wstęp na targi: 

Godziny otwarcia targów:

27 lipca 2017 (czwartek): 11.00 – 18.00

28 lipca 2017 (piątek): 11.00 – 18.00

29 lipca 2017 (sobota): 11.00 -18.00

30 lipca 2017 (niedziela): 11.00-16.00

Ceny biletów wstępu: ulgowy 5 zł, normalny 10 zł, bilet rodzinny 18 zł, dzieci do lat 12. – wstęp wolny.

Uroczyste otwarcie targów odbędzie się we czwartek o godzinie 13.00.

 

Serdecznie zapraszamy!

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *