10 kilometrów najszybciej pokonał Joseph Mumo Mutwanthei z Kenii. Wśród kobiet najlepsza była Ukrainka Olga Skrypak. 9 czerwca odbył się również marsz nordic walking, w którym wzięło udział 243 osób. Za nami już trzy z czterech odsłon PKO Grand Prix Gdyni 2017.

Tegoroczny Nocny Bieg Świętojański był wyjątkowy z kilku powodów. – Po raz kolejny w tym roku pobiegliśmy zupełnie nową trasą. Absolutną nowością była również warta 2500 złotych premia górska, którą ulokowaliśmy na ulicy Kieleckiej – wylicza Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Jako pierwszy na mecie zameldował się Joseph Mumo Mutwanthei. Kenijczyk finiszował z czasem 29:36 (był również najszybszy na premii górskiej). Drugi był Sirug Dmitra z Ukrainy (29:48), a na najniższym stopniu podium stanął kolejny z Kenijczyków Henry Kemboi (29:51). Najszybszy z Polaków, Paweł Ochal, wbiegł na metę jako siódmy (30:35) – za jego plecami przybiegł Tomasz Grycko (30:41), czyli wielokrotny zwycięzca biegów gdyńskiego cyklu. Wśród kobiet zwyciężyła Olga Skrypak (34:09). Jako druga linię mety przekroczyła Marina Niemczenko (34:17), również Ukrainka, a trzecia była Olga Ochal z Bydgoszczy (34:32). Szczegółowe wyniki wszystkich uczestników Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim dostępne są na www.gdyniasport.pl.

Po raz pierwszy w historii PKO Grand Prix Gdyni trasa zahaczyła o Witomino, przez co uczestnicy Nocnego Biegu Świętojańskiego musieli zmierzyć się z wymagającym podbiegiem ulicą Kielecką.
Po Biegu Europejskim usłyszeliśmy wiele pozytywnych opinii o nowej lokalizacji startu i mety. I tym razem okolice Narodowego Stadionu Rugby oraz Gdynia Areny sprawdziły się bez zarzutu – podobnie jak premierowa trasa. Zgodnie z przewidywaniami powiew świeżości sprawił, że tegoroczny cykl jest jeszcze ciekawszy od poprzedniego. Cieszymy się, że biegacze również to zauważają – relacjonuje Marek Łucyk.

Małokacką, Stryjską i Aleją Zwycięstwa zawodnicy dotarli do głównej bohaterki czerwcowego biegu, która uwieczniona została na medalach. – Tradycyjnie, na sportowo, obchodzimy święto ulicy Świętojańskiej. To jedna z najpiękniejszych arterii naszego miasta. Nocą można podziwiać ją w pełnej, rozświetlonej krasie. Trudno wyobrazić sobie bardziej wyjątkowe warunki do biegania – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Za nami trzeci i zarazem przedostatni przystanek cyklu PKO Grand Prix Gdyni, podczas którego dla biegaczy przygotowano długą listę nowości i atrakcji. Każdy z uczestników stoi przed szansą wygrania udziału w TCS New York City Marathon 2017 wraz z biletem lotniczym oraz zakwaterowaniem. Wystarczy ukończyć przynajmniej jeden z biegów i wykonać zadanie konkursowe, które opisane jest na stronie gpx.gdyniasport.pl. Zabawa trwa do 31 sierpnia, a fundatorem nagrody jest partner sportowy New Balance – partner sportowy cyklu.

Inne niespodzianki przygotowane dla uczestników tegorocznego PKO Grand Prix Gdyni to m.in.: rozłożenie Biegu Europejskiego i Biegu Urodzinowego na dwa dni, wprowadzenie pacemakerów, oficjalna koszulka cyklu zaprojektowana przez New Balance, czy atrakcyjne medale. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że każdy z uczestników cyklu, bez względu na wynik, ma okazję wygrać nowoczesny samochód osobowy: Opel Adam.

 

 

————————————-

Źródło i foto: www.gdyniasport.pl

 

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *