W rewanżu prezydent otrzymał pamiątkowy medal oraz „mistrzowską” koszulkę z autografami całej drużyny.

Szczypiornistki Vistalu złote medale zapewniły sobie w meczu z Metraco Zagłębiem Lubin. Żółto-niebieskie pokonały zespół z Dolnego Śląska 24:22. To drugi tytuł mistrzowski w historii gdyńskiego klubu.
Powtórzenie sukcesu z 2012 roku to imponujące osiągnięcie. Dziękuję za piękne emocje, których nam dostarczyłyście. Przez cały sezon prezentowałyście znakomitą formę, czego konsekwencją były radosne chwile po meczu z Zagłębiem – powiedział prezydent Wojciech Szczurek.

Indywidualnie wyróżnieni zostali Monika Kobylińska i Paweł Tetelewski. Poza listami gratulacyjnymi, które trafiły w ręce zawodniczek, sztabu szkoleniowego oraz prezesa i dyrektora sportowego klubu, otrzymali oni pamiątkowe medale „Przyjaciel Gdyńskiego Sportu”. Skuteczna rozgrywająca oraz utytułowany trener rozstają się z Vistalem. Od przyszłego sezonu Monika Kobylińska reprezentować będzie barwy niemieckiego TuS Metzingern, natomiast Paweł Tetelewski wraca w rodzinne strony. Szkoleniowiec z Kielc prowadził Vistal przez trzy sezony – w tym czasie zdobył z gdyniankami złoty, srebrny i brązowy medal mistrzostw Polski, a także dwukrotnie wywalczył Puchar Polski.

Vistal stale utrzymuje się w ścisłej krajowej czołówce. Od 2010 roku gdyński klub tylko raz znalazł się poza podium Superligi. W sezonie 2017/2018 żółto-niebieskie czeka nie tylko walka o obronę mistrzowskiego tytułu, ale również gra w Lidze Mistrzyń – najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywkach.

 

 

——————————————–

Źródło i foto: www.gdyniasport.pl

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *