Dzisiejszego popołudnia RC Arka Gdynia podejmowała na Narodowym Stadionie Rugby zespół Budowlanych z Lublina. Goście w ostatnim tygodniu rozbili 76:0 w budowlanych derbach swoich imienników z Łodzi (też niestety, nie tych, z dodatkiem Master Pharm). KS Budowlani, to co prawda beniaminek Ekstraligi ale wynik robił wrażenie.

Zawodnicy drużyny gospodarzy długo nie mogli wejść w ten mecz. Przez pierwsze 20 minut gra toczyła się gównie na połowie Arki. Buldogi ograniczali się jedynie do przeszkadzania rywalom, sami nie konstruując żadnych akcji zaczepnych. Goście mieli trzy rzuty karne, z których próbowali dwukrotnie zdobyć punkty, ale im się to nie udawało. Wreszcie zdecydowali się zaatakować arkowcy. W 29 minucie po akcji na skrzydle wywalczyli rzut karny, który wykorzystał Dawid Banaszek. Cztery minuty później szarżę prawym skrzydłem przeprowadził Szymon Sirocki, kończąc ją efektownym przyłożeniem. Ten sam zawodnik przyłożył także tuż przed końcem pierwszej połowy, po akcji rozpoczętej wyrzutem z autu.

Drugą połowę Arka rozpoczęła od mocnego uderzenia. W dwie minuty po rozpoczęciu gry było już 24:0 po przyłożeniu Wiktora Zaradzkiego. W 54 minucie boisko na 10 minut zmuszony był opuścić za żółtą kartkę Bartłomiej Jasiński, a już w minutę później po akcji Łukasza Szostka Buldogi prowadziły 31:0. Goście nie poddawali się i w 59 minucie przyłożył Jakub Bobruk, a podwyższył Artiom Kułyk. W 65 minucie wprowadzony na boisko Mateusz Plichta dokłada przyłożenie i po podwyższeniu Banaszka jest już 41:7.

Arka mając już pewne zwycięstwo i zdobyty punt bonusowy oddała inicjatywę przyjezdnym, co ci skwapliwie wykorzystali, zdobywając drugie przyłożenie. Na więcej jednak żółto-niebiescy nie pozwolili i mecz kończy się wynikiem 41:17.

To czwarta wygrana RC Arka w pięciu meczach, w dodatku czwarte zwycięstwo z bonusem. W następnej kolejce Buldogi udadzą się do Łodzi, by stawić czoła mistrzom Polski, Budowlanym Master Pharm.