Zanim jeszcze rzucono pierwszą piłkę odbyło się wręczenie nagrody dla najlepszego polskiego zawodnika sezonu. Miano to przypadło Krzysztofowi Szubardze, rozgrywającemu Asseco. Wyboru dokonali trenerzy wszystkich drużyn Polskiej Ligi Koszykówki. W głosowaniu wskazywali oni po trzech graczy, którym tym samym dawali od jednego do trzech punktów. Krzysztof Szubarga uzyskał 30 punktów (siedem razy na pierwszym miejscu). Jego średnie w tym sezonie to 18,2 punktu, 5 asyst i 3,3 zbiórki na mecz. Drugie miejsce zajął Michał Sokołowski (Rosa Radom) z 22 punktami, a trzecie Łukasz Koszarek (Stelmet Zielona Góra) – 16.

Spotkanie nieźle rozpoczęła Polpharma, ale następnie zdecydowanie lepiej radzili sobie zawodnicy gospodarzy, którzy po trafieniach Przemysława Żołnierewicza prowadzili 14:11. Później sytuację znowu opanowali starogardzianie – głównie dzięki Urosowi Mirkoviciowi (16:24).

W drugiej kwarcie kolejne rzuty Filipa Puta i Szubargi sprawiły jednak, że mieliśmy kolejny remis. Sprawy w swoje ręce ponownie wzięli Marcin Flieger i Mirković, a to oznaczało, że pierwsze połowa zakończyła się ośmiopunktowym zwycięstwem zespołu z Kociewia (37:45).

W trzeciej kwarcie Polpharma starała się kontrolować sytuację, a pomagał w tym Martynas Paliukenas – to właśnie dzięki niemu starogardzianie wyszli nawet na 15 punktów przewagi. Dzięki trójkom Puta Asseco potrafiło zbliżyć się nawet na cztery punkty, ale po 30 minutach to goście wygrywali 65:57.

Ostatnia kwarta niczego już nie zmieniła – zespół ze Starogardu Gdańskiego był stroną przeważającą i spokojnie utrzymywał swoje prowadzenie. Mecz zakończył się wynikiem 86:69. Dzięki temu zwycięstwu Polpharma zakończyła rozgrywki na siódmym miejscu i w pierwszej rundzie play-off zmierzy się ze Stelmetem Zielona Góra

Po 19 punktów dla gości zanotowali Marcin Flieger i Uros Mirković. 16 punktów dodał do tego Anthony Miles. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Przemysław Żołnierewicz z 18 punktami i siedmioma zbiórkami.

Asseco Gdynia – Polpharma Starogard Gdański 69:86 (16:24, 21:21, 20:20, 12:21)

Asseco: Żołnierewicz 18, Szubarga 12, Ponitka 10, Put 10, Jankowski 6, Szczotka 5, Witliński 4, Czerlonko 2, Konopatzki 2, Szymański 0, Kamiński 0, Kołodziej 0.

Trener: Przemysław Frasunkiewicz

Polpharma: Flieger 19, Mirković 19, Miles 16, Diduszko 11, Paliukenas 9 (10 zb), Sajus 4, Schenk 4, Davis 4, Długosz 0.

Trener: Mindaugas Budzinauskas

Sędziowie: T. Trawicki, A. Kom Njilo, B. Kucharski

Z hali Gdynia Arena: Andrzej Basista,