Podobnie ważny ten mecz był dla Pogoni Baltica, która chcąc myśleć jeszcze o medalu, również musi wygrywać. Szczeciński zespół jest na fali po wysokiej wygranej w Koszalinie, natomiast Vistal ostatnio złapał lekką zadyszkę. Gdynianki przegrały u siebie z Selgrosem Lublin, pierwszy mecz w dodatkowej rozgrywce, a następnie zremisowały w Lubinie. Wynik spotkania otworzyła Katarzyna Janiszewska, po stronie szczecińskiej do remisu doprowadziła Valentina Blazević. Do 10 minuty utrzymywał się wynik remisowy, w miarę upływu czasu  jednak skuteczniejsze były podopieczne Pawła Tetelewskiego. W sportowym żargonie można powiedzieć, że „wszystko siedziało” w bramce, szczecinianki z kolei nie potrafiły wykończyć świetnie wypracowanych akcji. Po 20 minutach Pogoń Baltica wróciła do gry, dobre wejście zaliczyła Karolina Kochaniak, po której 2 bramkach tablica pokazała 8:8. Do przerwy minimalną przewagę wypracowały przyjezdne i schodziły do szatni prowadząc 14:13.

Po zmianie stron mocne otwarcie miała Monika Kobylińska, 3 bramki z rzędu i w 34 minucie przewaga Vistalu wynosiła już 3 bramki (14:17). Pogoń Baltica mozolnie odrabiała straty, świetnie w bramce spisywała się Adrianna Płaczek, aktywne były Patrycja Królikowska, Kamila Szczecina oraz Daria Zawistowska. Kolejny remis kibice ujrzeli już w 41 minucie. Vistal jednak znów uzyskał dwubramkową przewagę, ale Janiszewska i Kobylińska, która w całym spotkaniu zaliczyła 11 trafień, zmarnowały rzuty karne. Obie zatrzymała w szczecińskiej ramce młoda Natalia Krupa. Po bramce Hanny Yashchuk miejscowe doprowadziły do remisu. Emocje na dobre rozpoczęły się w ostatniej minucie, Pogoń po bramce Blazevic wyszła na jednobramkowe prowadzenie. Długo rozgrywaną akcję po stronie gości skutecznie zakończyła Joanna Szarawaga, jednak na 25 sekund przed końcową syreną to podopieczne Adriana Struzika były przy piłce, mało tego trener poprosił o czas i ostatnią akcję skrupulatnie zaplanował. Gdynianki agresywnie wyszły do piłki, na ławkę kar powędrowała Patricia Matieli, jednak 10 sekund które pozostały – nie wystarczyły szczeciniankom na wyrwanie Vistalowi zdobytego punktu. Spotkanie zakończyło się więc wynikiem 27:27.

 

Galeria zdjęć z meczu, Foto: foto.cichomski.eu

 

Pogoń Baltica Szczecin – Vistal Gdynia 27:27 (13:14)

Pogoń Baltica: Płaczek, Krupa, Wawrzynkowska – Zawistowska 6, Królikowska 5, Zimny 4, Szczecina 4, Kochaniak 3, Jaszczuk 3, Blazević 2 oraz Noga, Koprowska.
Karne: 2/1.
Kary: 8 min.

Trener: Adrian Struzik

 

Vistal: Kordowiecka – Kobylińska 11, Janiszewska 5, Matieli 4, Kozłowska 3, Szarawaga 2, Kulwińska 1, Lalewicz 1 oraz Stanulewicz, Gutkowska, Borysławska.

Karne: 7/5.
Kary: 8 min.

Trener: Paweł Tetelewski

 

Sędziowie: Gratunik, Wołowicz.

Widzów: 650.

 

 

—————————————-

Źródło: www.pogonbaltica.pl,

Foto: www.foto.cichomski.eu, Krzysztof Cichomski

 

By kkorpas

5 thoughts on “Remis w Szczecinie!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *