Zarówno Tygrysice, jak i drużynę Pawła Tetelewskiego interesowało w tym spotkaniu zwycięstwo. Zwycięstwo miejscowych pozwoliłoby im zbliżyć się do rywalek na jeden punkt. Wygrana Vistalu z kolei byłaby ogromnym krokiem w kierunku pierwszego miejsca i ograniczałaby krąg potencjalnych pretendentów do złota.

Mecz rozpoczął się po myśli drużyny gości, która w 6. minucie prowadziła w Lubinie 3:1. Ekipa miedziowych nie dała się rozkręcić rywalkom i szybko doprowadziła do wyrównania za sprawą Kingi Grzyb oraz Karoliny Semeniuk, a następnie objęła prowadzenie. Po pierwszym kwadransie bliżej upragnionego triumfu znajdowały się gospodynie zawodów, które po trafieniach autorstwa Jovany Milojević wygrywały u siebie różnicą dwóch bramek.

Jak na szlagier przystało, nie brakowało następnych zwrotów akcji. Zaledwie kilkadziesiąt sekund później, na tablicy wyników pojawił się remis, w czym duży udział miała skuteczna na szóstym metrze Joanna Szarawaga. Mimo że w końcówce pierwszej połowy szala zwycięstwa znów przechyliła się na stronę miejscowych, Vistal nie dawał za wygraną i doprowadził do wyrównania Mecz zaczął się „od nowa”.

Po zmianie stron zaczęła zarysowywać się wyższość drużyny z Trójmiasta, która w 40. minucie miała na swoim koncie cztery bramki więcej niż Zagłębie. Kiedy wydawało się, że Vistal odnalazł swój rytm i pójdzie za ciosem, w poczynania liderek wkradła się nieskuteczność. Monika Kobylińska i spółka nie wykorzystały między innymi dwóch rzutów karnych (17:18 w 48′).

W 54. minucie starcia bliżej wygranej znajdowały się gdynianki (19:22), ale wciąż czuły na swoich plecach oddech podopiecznych Bożeny Karkut. Najpierw z siedmiu metrów trafiła Grzyb. Niebawem w jej ślady poszła nagrodzona tytułem MVP Kaja Załęczna i z przewagi przyjezdnych prawie nic już nie zostało.

W ostatniej minucie spotkania emocje sięgnęły zenitu. Do siatki trafiła z koła Patrycja Kulwińska, na co szybko odpowiedziała Grzyb. Niebawem karę za faul pod lubińską bramką otrzymała Joanna Kozłowska, a gdy nasza eksportowa para sędziowska podyktowała rzut karny dla Zagłębia, po rozmowie z delegatem, wykluczenie dostał również zdenerwowany szkoleniowiec gdyńskiej ekipy. Reprezentacyjna skrzydłowa lubinianek zachowała zimną krew i zdobyła bramkę na wagę jednego punktu.