Piłka zatańczyła na obręczy i… spadła wprost w objęcia Filipa Dylewicza, który niemal natychmiast posyła ja do przodu. Akcję sopocian kończy celną trójką Piotr Śmigielski i… jest po meczu. Nie wytrzymuje Bartosz Jankowski, popełnia faul techniczny, a Anthony Ireland bezbłędnie wykorzystuje wolne. Liczna grupa sopockich kibiców skanduje: „Dziękujemy, dziękujemy!”

A mogło być inaczej. Zaczęło od mocnego początku gdynian – między innymi dzięki dwóm trójkom Przemysława Żołnierewicza było już 10:4. Później ta przewaga wzrosła nawet do 14 punktów po trafieniu Filipa Puta. Trefl zmniejszał straty rzutami z dystansu Nikoli Markovicia, ale to Asseco po pierwszej kwarcie wygrywało 27:22.

Po trafieniu Tylera Lasera w drugiej części meczu był już remis, ale później ponowną przewagę gospodarzom swoimi trójkami dawał Szubarga. Trefl jednak obejmował kontrolę nad spotkaniem – po późniejszych pięciu punktach z rzędu Irelanda było już 49:42. Ostatecznie po pierwszej połowie było 53:45 dla gości.

Trzecia kwarta była bardzo długo niezwykle zacięta, a to oznaczało, że Asseco nie odrabiało strat. Nadal ważne punkty zdobywał Śmigielski – to utrzymywało Trefl na prowadzeniu. Po 30 minutach gry sopocianie utrzymali ośmiopunktową przewagę.

Czwartą kwartę goście rozpoczęli od serii 7:0 – to już ustawiło dalszy przebieg spotkania. Gdynianie jeszcze starali się gonić wynik, zbliżyli się na 5 punktów, a potem nastąpiła sytuacja opisana na wstępie. Ostatecznie drużyna trenera Marcina Klozińskiego zwyciężyła 94:79.

Piotr Śmigielski rzucił w tym meczu 21 punktów dla gości. 17 punktów i dziewięć zbiórek dodał Filip Dylewicz. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Przemysław Żołnierewicz z 18 punktami, pięcioma zbiórkami, pięcioma asystami, blokiem i przechwytem. O dwa punkty mniej zdobył Krzysztof Szubarga.

 

Asseco Gdynia – Trefl Sopot 79:94 (27:22, 18:31, 17:17, 17:24)

 

Asseco: Żołnierewicz 18, Szubarga 16, Szczotka 13, Witliński 10, Jankowski 9, Put 7, Ponitka 2, Konopatzki 2, Czerlonko 2, Frąckiewicz 0, Kamiński 0, Szymański 0.

Trener: Przemysław Frasunkiewicz

 

Trefl: Śmigielski 21, Dylewicz 17, Ireland 15, Marković 13, Laser 8, Karolak 7, Stefański 6, Mielczarek 4, Ł. Kolenda 3, G. Kulka 0, M. Kolenda 0.

Trener: Marcin Kloziński

 

Sędziowie: J. Zamojski, M. Bieńkowski, D. Myszka

 

Widzów: 2500

 

 

Z hali Gdynia Arena: Ziemowit BUJKO,

Foto: autor

{gallery}articles/2017/0415{/gallery}

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *