Aby dotrzeć do mety uczestnicy m.in. wspinali się na ściany przeszkód i wąwozów, czołgali się w piasku i pod zasiekami, brodzili w morzu, a także mierzyli się z rugbistami Arki Gdynia. W formule Runmageddon KIDS świetnie bawiło się rekordowe 850 dzieci w wieku od 4 do 11 lat. Łącznie, w sobotę i w niedzielę w ekstremalnej zabawie wzięło udział blisko 6000 osób! 

Takiego Runmageddonu jeszcze nie było. Piękna pogoda, perfekcyjne zaplanowana trasa, z zróżnicowanymi i atrakcyjnymi przeszkodami, bogata strefa gastronomiczna oraz atrakcyjne strefy kibica przyciągnęły rekordową liczbę osób na Runmageddon Gdynia. Uczestnicy tłumnie przybyli wraz ze swoimi bliskimi, przyjaciółmi i rodzinami.

Bieg rozpoczął się od mocnego uderzenia. Jako pierwsi na 6 kilometrową trasę wyruszyli najszybsi i najsilniejsi zawodnicy z grupy Elite walczący o zwycięstwo w sobotniej imprezie. Sobotnia seria Elite była jedną z liczniejszych w historii Runmageddonu, wystartowało w niej aż 205 osób!

Zwycięzcą Runmageddonu Rekrut Gdynia został Kacper Kąkol, mieszkaniec Gdyni, któremu pokonanie ekstremalnej 6 kilometrowej trasy zajęło 00:55:32 Drugi na mecie był Robert Bandosz z czasem 00:55:37 a trzecie miejsce zajął Michał Rulewski, jego czas 00:55:57. Wśród kobiet triumfowała Kamila Plichta, która do mety dotarła w czasie 01:07:15. Jako druga na mecie zameldowała się Anna Szulecka z miejscowości Bieżuń (01:11:58), trzecia na mecie była Izabela Frontczak ze Szczecinka (01:13:36). Ostatniemu zawodnikowi pokonanie 6 kilometrowej trasy i ponad 30 przeszkód zajęło 05:06:06. 

To był tydzień bardzo ciężkiej pracy prawie 250 osób, które tworzyły ten Runmageddon. W nagrodę daliśmy Trójmiastu dwa dni świetnej zabawy i tysiące zadowolonych uczestników oraz kibiców! Jak zwykle dołożyliśmy wszelkich starań, aby wszyscy śmiałkowie przeżyli wspaniałe emocje oraz pokonali własne lęki i słabości. Uczestnicy mieli okazję po raz kolejny pokonywać trasę z przeszkodami zlokalizowaną nad naszym pięknym morzem. Tegoroczna edycja Runmageddon Gdynia cieszyła się ogromnym zainteresowaniem także wśród najmłodszych. W formule Runmageddon KIDS, przez dwa dni w fantastycznej atmosferze rywalizowało blisko 850 dzieciaków a pierwszego dnia, ze względu na ogromne zainteresowanie zabrakło nawet biletów! Cieszymy się, że udało nam się odciągnąć ich od komputerów i pokazać inną, aktywniejszą formę spędzenia wolnego czasu. – powiedział Wojciech Dezydery Dardas, dyrektor Runmageddonu Gdynia.

 

Runmageddon powróci nad morze już we wrześniu. Uczestnicy będą mogli zmierzyć się w formule Runmageddon Intro, Nocny Rekrut, Dzienny Rekrut oraz Classic.

Zapisy są już dostępne na stronie www.runmageddon.pl

 

 

—————————————

Źródło i foto: materiał prasowy organizatora

By kkorpas

2 thoughts on “Rekordowy Runmageddon Gdynia za nami!!!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *