Na początku spotkania lekką przewagę zanotowali gospodarze, mimo że pierwsi zaczęli trafiać radomianie. Rosa potrafiła to jednak szybko odrobić i po drugiej trójce Igora Zaytseva wyszła na prowadzenie (13:15). Później jednak ważne trafienia notowali Marcel Ponitka, który popisał się m.in. efektownym dunkiem i Mikołaj Witliński, co powodowało, że Asseco prowadziło po 10 minutach 22:16.

W drugiej odsłonie przewaga gdynian osiągnęła nawet 14 punktów (33:19), gdy trójkę zaaplikował rywalom już po raz trzeci w tym spotkaniu Krzysztof Szubarga. Za odrabianie strat wziął się głównie Robert Witka, ale to nie wystarczało na rozpędzonych gdynian. Przyjezdnym udało się jednak odbić 4 oczka i po pierwszej połowie ekipa trenera Przemysława Frasunkiewicza wygrywała 42:32.

Trzecią kwartę Rosa zaczęła od serii 8:0, Punkty te podzielili między siebie Darnell Jackson i Ryan Harrow. Gdynianie jeszcze nieśmiało odpowiadali pojedynczymi trafieniami Filipa Puta, Przemysława Żołnierewicza, czy Piotra Szczotki. Osiem punktów dorzucił jednak po drugiej stronie Jarosław Zyskowski i na tablicy dwukrotnie pojawił się remis. Końcówka kwarty była bardzo zacięta i prowadzenie się zmieniało, ale ostatecznie to goście wyszli z tej próby obronną ręką i przed ostatnimi dziesięcioma minutami prowadzili jednym oczkiem (61:62).

Ostatni akt należał do zawodników trenera Wojciecha Kamińskiego, którzy szybko powiększyli dystans do kilku punktów, a potem kontrolowali sytuację na boisku. Pod koszem dominował potężny Jackson. Gdynianie próbowali taktycznie faulować, ale akurat w tej części gry goście zaprezentowali porażającą skuteczność w rzutach wolnych, trafiając 15 na 17 prób (w całym meczu 30 na 39). Ostatecznie mecz zakończył się wygraną koszykarzy Rosy 90:80.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Rosy był Robert Witka z 18 punktami, 5 zbiórkami i 3 asystami. 16 punktów i pięć asyst dodał Ryan Harrow. W ekipie z Gdyni wyróżniał się Krzysztof Szubarga z 16 punktami. 14 punktów, 8 zbiórek i 7 asyst miał Przemysław Żołnierewicz.

Z trybun mecz obserwował m.in. Tomas Pacesas, były zawodnik i trener poprzedników Asseco Gdynia oraz koszykarki Basketu 90 Gdynia, które wcześniej rozegrały pokazowy mecz z kibicami.

Asseco Gdynia – Rosa Radom 80:90 (22:16, 20:16, 19:30, 19:28)

Asseco Gdynia: Szubarga 16, Szczotka 15, Żołnierewicz 14, Put 14, Ponitka 10, Witliński 7, Jankowski 3, Konopatzki 1, Frąckiewicz 0, Kamiński 0, Czerlonko 0, R. Szymański 0.

Trener: Przemysław Frasunkiewicz

Rosa Radom: Witka 18, Harrow 16, Zyskowski 15, Jackson 13, Szymkiewicz 11, Zaytsev 8, Sokołowski 7, Adams 2, Jeszke 0, Zegzuła 0.

Trener: Wojciech Kamiński

Sędziowie: P. Białas, R. Putyra, J. Piróg

Z hali Gdynia Arena: Ziemowit BUJKO,