Ana Dabovic i Kamile Nacickaite rzuciły razem 41 punktów i poprowadziły Dynamo Moskwa do brązowego medalu, po wygranej 88:69 nad Basketem 90 Gdynia.

Mistrzyni Europy Ana Dabovic rzuciła dla zwyciężczyń 21 punktów, najwięcej ze wszystkich koszykarek w meczu. Serbka dołożyła sześć asyst i trzy przechwyty.

Dynamo Moskwa objęło prowadzenie 12:2 w początkowych minutach i przez cały mecz je utrzymywało. Niebiesko-białe zdobyły 14 punktów spod kosza i 10 punktów po stratach rywalek w pierwszej połowie meczu, podczas gdy Basket 90 odpowiedział sześcioma punktami spod kosza i dwoma – po stratach przeciwniczek.

Kamile Nacickaite napędzała Dynamo ofensywnie i trafiła 12 z wszystkich swoich 20 punktów w drugiej połowie.

Carolyn Swords miała 17 punktów i 9 zbiórek, a Jelena Skerovic dołożyła 12 punktów i 10 asyst, jako jedyna zaliczając double double w tym spotkaniu. Zebrała również 5 razy piłkę z tablic.

Basket 90 Gdynia – Dynamo Moskwa 69:88 (16:21, 13,21, 18:18, 22:28)

Basket 90: Swords 17, Skerović 12 (10 as) Kotnis 11, Grigalauskyte 9, Miłoszewska 8, Podgórna 6, Ossowska 4, Puss 2, Marcinkowska 0, Rembiszewska 0, Stawińska 0.

Trener: Marek Lebiedziński

Dynamo: Dabovic 21, Nacickaite 20, Bunton 13, Psareva 11, Ebzery 7, Vorobeva 6, Tikhonenko 5, Korovushkina 3, Soloveva 2, Riabova 0, Pasynkova 0, Potemina 0.

Trener: Vladimir Shtam

Zwycięzca EEWBL'2017 Good Angels Koszyce

W meczu finałowym o mistrzostwo EEWBL gospodynie turnieju finałowego Good Angels Koszyce nie dały najmniejszych szans ubiegłorocznym triumfatorkom z Rygi i wygrały wysoko 67:44 (14:11, 13:10, 24:9, 16:14). Teja Oblak, Barbora Balintova i Anna Jurcenkova były jedynymi zawodniczkami w meczu z dwycyfrową zdobyczą punktową. Oblak zaliczyła 15 punktów, Balintova dołożyła 14, na 75% skuteczności i dodała 4 asysty, a Jurcenkova miała 10 punktów i sześć zbiórek.