Obrończynie tytułu spotkają się w walce o zwycięstwo z gospodyniami tegorocznego finału Good Angels Koszyce. „Dobre Anioły” wygrały w półfinale z Dynamo Moskwa 79:58.

Basket 90 był lepszy do przerwy. Łotyszki odrobiły jednak 10 punktową różnicę po pierwszej połowie i zdobywając 47 punktów w drugiej przechyliły szalę na swoją korzyść. Do zwycięstwa w dwóch ostatnich kwartach poprowadziła je Ieva Krastina. Kapitan TTT rzuciła 14 punktów, w tym cztery trójki. Giedre Paukaite i Aishah Sutherland zebrały 11 punktów w 5/20 rzutów w pierwszej połowie. W drugiej poprawiły skuteczność i trafiły 9/14, uzyskując 25 oczek.

Gdyńskie trio: Jelena Skerovic, Monika Grigalauskyte and Carolyn Swords – uzbierało 46 punktów w trzech kwartach. W czwartej – żadna z nich nie trafiła ani razu.

TTT kończył pierwszą połowę z dwoma przechwytami i dwoma punktami po stratach rywalek. W drugiej połowie dołożyły siedem przechwytów i 11 zdobytych punktów po stratach.

Jelena Skerovic miała 13 punktów, sześć zbiórek i 11 asyst, niestety, zanotowała też 8 strat.

Carolyn Swords po 30 minutach z 18 punktami była najskuteczniejszą koszykarką meczu. W czwartej kwarcie straciła jednak kilka ważnych piłek.

Basket 90 Gdynia w drugiej połowie stracił piłkę o 11 razy więcej niż w pierwszej (5/20). Karolina Puss zdobyła 10 punktów w drugiej połowie. Jej trójki utrzymywały Basket 90 w grze, do dwóch ostatnich posiadań.

TTT Riga – Basket 90 Gdynia 75:68 (17:16, 11:22, 23:13, 24:17)

TTT Riga: Sutherland 18, Paugaite 18, Krastina 17, Carter 12, Melnbarde 5 (11 zb), Eibele 3, Eglte 2, Strautmane 0, Kulite 0.

Trener: Aigars Nerips

Basket 90 Gdynia: Swords 18, Grigalauskyte 15 (11 zb), Skerovic 13 (11 as), Puss 11, Podgórna 5, Kotnis 4, Rembiszewska 2, Miłoszewska 0, Ossowska 0, Marcinkowska 0.

Trener: Marek Lebiedzinski

Wyniki pozostałych meczów fazy półfinałowej:

Good Angels Koszyce – Dynamo Moskwa 79:58 (26:15, 22:14, 19:16, 12:13)

Horizont Minsk – Istanbul University 95:39 (22:14, 25:16, 22:7, 26:2)

Kibirkstis Vilnius – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 64:53 (23:9, 17:18, 21:22, 3:4)