Mecz kopnięciem piłki rozpoczął „podopieczny” rugbistów Lechii – Marcinek, który walczy z ciężką chorobą. W trakcie meczu prowadzona była zbiórka pieniędzy na rzecz chłopca oraz licytacja piłki z podpisami zawodników gdańskiej drużyny.

Początek spotkania był wręcz wymarzony dla gospodarzy. W pierwszych minutach meczu Robert Wójtowicz przedarł się przez linie obrony Arki i przyłożył piłkę na polu punktowym. Po podwyższeniu Pawła Boczulaka było już 7:0 Arka jednak się poddała i odpowiedziała dwoma przyłożeniami. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 7:15.

W drugiej, biało-zieloni próbowali gonić wynik, zdobyli kolejną piątkę, Arka odpowiedziała i przez blisko 10 minut utrzymywał się wynik 14:22. Dyspozycja dnia nie pozwalała jednak gospodarzom na doścignięcie Buldogów, którzy jeszcze dwukrotnie przyłożyli w drugiej części meczu. Dało im to pewne zwycięstwo 29:14 i punkt bonusowy. Klasą dla siebie był Szymon Sirocki, zdobywca trzech przyłożeń dla Arki.