Gdańszczanie mieli jednak za sobą niespodziewane zwycięstwo nad Polskim Cukrem Pomezanią Malbork. A to zapowiadało ciekawe starcie w Gdyni. Derby rozstrzygnęły się jednak już w pierwszej połowie. Po stronie gospodarzy dobrze w ataku spisywał się Wojciech Matuszak. Gdy w 13. min. zdobywał 3 bramkę w meczu Spójnia prowadziła 9:5. 2 min. później tyle samo trafień miał Paweł Pedryc, a po trafieniu Macieja Marszałka zrobiło się 11:5.

Przewaga gospodarzy rosła do 26. min. Wówczas Kamil Pedryc zakończył serię drużyny Marcina Markuszewskiego 5:0. Wtedy na tablicy wyników pojawił się wynik 18:7. Gdańszczanie wreszcie byli w stanie również odpowiedzieć serią. Wcześniej było ich stać na trafienie dwóch bramek z rzędu w 9. min. Tym razem zdobyli trzy. Dzięki temu zmniejszyli stratę do 8 bramek. Tak dotrwali do końca pierwszej połowy.

Po zmianie stron oglądaliśmy nieustającą pogoń SMS za Spójnią. Ofensywny tryb włączył Piotr Jarosiewicz. W sumie zdobył w drugiej połowie 5 bramek, w tym jedną z rzutu karnego. Spójnia prowadziła już tylko 30:27. Przerwał tę pogoń Marszałek.

Przestrzelony karny Bohdana Oliferchuka, a następnie dwa trafienia SMS i było już tylko 32:30. Do końca spotkania pozostawały 4 min. Obie drużyny w końcu postawiły na defensywę, ale ucierpiał na tym atak. Najbardziej pomiędzy 58., a 60. min. kiedy nie padła żadna bramka. Mecz trafieniem zakończył Oliferchuk ustalając wynik na 34:31.

W środowy wieczór Spójnia Gdynia pokonała ambitnie walczący SMS Gdańsk 34:31 (19:11). Do wygranej w największym stopniu przyczynili się Bohdan Oliferchuk oraz Wojciech Matuszak, którzy zdobyli łącznie 15 bramek. O trzy mniej rzucił duet gości: Piotr Jarosiewicz i Piotr Rybski. Po odrobieniu zaległości z 18. kolejki podopieczni Marcina Markuszewskiego ponownie objęli prowadzenie w grupie A I ligi.

Spójnia Gdynia – SMS Gdańsk 34:31 (19:11)

Spójnia Gdynia: Głębocki, Zimakowski – Oliferchuk 8, Matuszak 7, Marszałek 5, K.Pedryc 4, P.Pedryc 3, Rychlewski 3, Lisiewicz 2, Cichocki 2 oraz Ćwikliński, Ringwelski.