Gospodarze w pierwszym akcjach mogli liczyć na Mateusza Dziembę i to dzięki niemu prowadzili 8:2. Od tego momentu Asseco zanotowało jednak serię 12:0 i po akcji 2+1 Filipa Matczaka było już 8:14. TBV Start starał się być blisko, ale absolutnie nie do zatrzymania był Krzysztof Szubarga. Dopiero później przypomniał o sobie Dziemba, a swoje dokładał Jason Boone. Ostatecznie po rzucie Piotra Szczotki po 10 minutach wygrywali goście 27:22.

W drugiej kwarcie Asseco raczej kontrolowało sytuację, a po akcji Matczaka miało nawet 11 punktów przewagi. Na taki stan rzeczy nie chciał jednak pozwolić przede wszystkim Nick Kellogg, dzięki któremu prowadzenie gdynian topniało. Ostatecznie po rzucie Jarosława Trojana zespół trenera Davida Dedka przegrywał po pierwszej połowie tylko 40:44.

TBV Start lepiej zaczął trzecią kwartę i dzięki rzutom Dziemby, Kellogga i Boone’a zdobył nawet sześciopunktową przewagę. Asseco całkowicie zatrzymało się w ataku, a jedyną skuteczną akcję przez dziewięć minut gry wykonał Szczotka, kapitan żółto-niebieskich. Lublinianie potrafili to doskonale wykorzystać i uciekali rywalom. Ostatecznie po 30 minutach rywalizacji i rzucie Kellogga wygrywali 64:49.

W czwartej kwarcie ekipa trenera Przemysława Frasunkiewicza odrabiała część strat po rzutach Przemysława Żołnierewicza i Matczaka, ale i tak przewaga TBV Startu wydawała się bezpieczna. Do czasu. Dzięki rzutom z dystansu Szubargi i Matczaka Asseco ciągle było blisko rywali – jeszcze na minutę przed końcem przegrywało zaledwie trzema punktami. W końcówce niezwykle ważna dla wyniku meczu okazała się skuteczność Dziemby i Kellogga na linii rzutów wolnych. Dzięki tym graczom lublinianie wygrali ostatecznie 83:79.

Nick Kellogg zanotował w tym meczu aż 20 punktów, pięć zbiórek i trzy asysty. Po 18 punktów dodali Nick Covington i Mateusz Dziemba. 24 punkty dla gości rzucił Filip Matczak, a 20 – Krzysztof Szubarga.

Polska Liga Koszykówki, 22 kolejka:

TBV Start Lublin – Asseco Gdynia 83:79 (22:27, 18:17, 24:5, 19:30)

TBV Start Lublin: Kellog 20, Dziemba 18, Covington 18, Boone 12, Ciechociński 4, Dłoniak 3, Trojan 3, Bonarek 3, Wiggins 2, M. Jankowski 0, Balzamović 0, Kowalski 0.

Trener: David Dedek

Asseco Gdynia: Matczak 24, Szubarga 20, Żołnierewicz 11, Szczotka 9, Witliński 7, Ponitka 5, Put 3, B. Jankowski 0, Czerlonko 0, Konopatzki 0.

Trener: Przemysław Frasunkiewicz

Sędziowie: M. Maliszewski, M. Proc, A. Kom Njilo.

———————————————–

One thought on “Po porażce w Lublinie Asseco zakotwiczyło w dolnej połowie tabeli!”
  1. Быстровозводимые здания – это актуальные системы, которые различаются повышенной скоростью строительства и мобильностью. Они представляют собой сооружения, заключающиеся из заранее созданных составных частей либо узлов, которые могут быть скоро установлены на районе застройки.
    Быстровозводимые здания и сооружения отличаются податливостью а также адаптируемостью, что разрешает просто преобразовывать а также трансформировать их в соответствии с интересами заказчика. Это экономически продуктивное а также экологически стойкое решение, которое в крайние лета приняло маштабное распространение.