W gościnnych progach hali UKS Galeon przy ul Morskiej w Gdyni odbył się VII Turniej Bokserski o Puchar Bombardierów z Wybrzeża. Zawody cieszą się co roku coraz większą popularnością, zarówno wśród uczestników, jak i wśród publiczności. W tym roku do Gdyni zjechało około 80 młodych pięściarzy z 17 klubów północnej Polski. Patronat nad imprezą objął prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, a partnerami medialnymi była m.in. nasza redakcja i „Głos Gdyni”.

 

Stoczono 11 walk turniejowych oraz całe mnóstwo niepunktowanych walk sparingowych. Poziom pojedynków był zróżnicowany. Tym razem aż cztery zakończyły się przed czasem. Sędziowie, mając na względzie przed wszystkim zdrowie młodych pięściarzy decydowali się w trzech przypadkach na przerwanie walk. W jednym przypadku zawodnik nie wyszedł do kolejnej rundy, zatem rywal otrzymał wygraną walkowerem.

Publiczność najbardziej rozgrzały dwie walki. W pierwszej z nich w wadze do 64 kg walczyły dwie dziewczyny, obie o imieniu Klaudia. Jedna z nich, Kochanowska to reprezentantka gdyńskiego Bombardiera, a druga – Chmielewska trenuje w klubie Garda Wicko. Pojedynek był bardzo wyrównany i zacięty, obie zawodniczki nie oszczędzały się, co widać było zwłaszcza w końcówce, gdy już praktycznie nie miały sił. Zawodniczka z Wicka była dwukrotnie liczona, ale przetrzymała trudny okres i zdaniem sędziów zwyciężyła 2:1.

Drugi szalony pojedynek stoczyli między sobą w wadze do 81 kg Krzysztof Lis i Oskar Hinca. Była to walka kończąca gdyński turniej i niejako go koronująca. Tu również do końca ważyły się losy starcia, zawodnicy nie szczędzili sobie ciosów, a sędziowie nie potrafili jednoznacznie wskazać zwycięzcy.

 

Na zakończenie turnieju odbyły się 4 walki eliminacyjne do Mistrzostw Polski Juniorów. Czterech zwycięzców tych pojedynków otrzymało promocję do dalszego etapu kwalifikacji.

Ogólnie turniej był udany i zdaniem organizatorów spełnił swoje zadanie. Najbliższe plany to kolejna impreza, tym razem na Skwerze Kościuszki doroczny Turniej im. Mariana Karolaka.

 

Wyniki walk punktowanych:

Młodzik:

43 kg Jakub Borkowski (Czarni Słupsk) – Kamil Nowosad (Sako Gdynia) 3:0

43 kg Hubert Domaros (Garda Wicko) – Filip Kucharski (Sako Gdynia) 2:1

65 kg Michał Kiedrowski (Bokser Chojnice) – Jakub Maliński (Gwardia Szczytno) 2:1

 

Juniorki:

64 kg Klaudia Kochanowska (Bombardier Gdynia) – Klaudia Chmielewska (Garda Wicko) 1:2

 

Kadet:

75 kg Cezary Kosior (Sako Gdynia) – Jakub Tymca (Niedźwiedź Kętrzyn) RSC II r.

60 kg Adam Dziuba (Niedźwiedź Kętrzyn) – Filip Henselek (Wisła Tczew) RSC I r.

 

Młodzieżowiec:

75 kg Piotr Rosławski (Bombardier Gdynia) – Tomasz Górski (Bombardier Gdynia) RSC II r.

 

Eliminacje MP juniorów:

60 kg Łukasz Bobrzyński (Beniaminek Starogard Gd.) – Dawid Richert (Wilk Kościerzyna) 2:1

69 kg Adrian Nowosad (Sako Gdynia) – Adrian Chilewski (Beniaminek Starogard Gd.) 1:2

69 kg Patryk Walczak (Wisła Tczew) – Kamil Michalak (Czarni Słupsk) w.o. II r., zawodnik nie przystąpił do walki w II r.

81 kg Krzysztof Lis ( Czarni Słupsk) – Oskar Hinca (Garda Wicko) 2:1

 

 

Z hali UKS Galeon: Ziemowit BUJKO,

Foto: autor

{gallery}articles/2017/0226G{/gallery}

 

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *