Tyczkarka Klubu Lekkoatletycznego „Gdynia” Agnieszka Kaszuba zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów, z wynikiem  4.00 m i dziewiąty raz w swojej karierze stanęła na najwyższym stopniu podium.

W dniach 11-13 lutego w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 w lekkiej atletyce. Bardzo dobrze zaprezentowali się w nich gdyńscy zawodnicy.

Klubowa koleżanka nowej mistrzyni Polski, Karolina Wejman pokonując o tyczce wysokość 3.40 cm poprawiła swój rekord życiowy i wywalczyła brązowy medal przegrywając srebro jednym strąceniem. Podobnego pecha miał tyczkarz Albert Kapturski, któremu jedno strącenie odebrało brązowy medal a zaliczona wysokość 4.40 cm dała mu tak nielubiane przez sportowców 4 miejsce. Jakub Piwowarski pokonał w skoku o tyczce wysokość 4.10 cm ustanawiając rekord życiowy. W konkursie U18 Filip Skuras z rezultatem 3.30 m uplasował się na dziewiątym miejscu. Poza tyczkarzami kulomiot Marcin Snopek poprawił swój rekord życiowy o 1,34 m i posyłając kulę na odległość 14.93 cm uplasował się na 5 miejscu.

W najbliższą sobotę juniorzy Agnieszka Kaszuba i Albert Kapturski wystartują na Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Toruniu.

Z ostatniej chwili:

61. PZLA  Mistrzostwa Polski Seniorów – Toruń 2017 zaowocowały kolejnym medalem dla Agnieszki Kaszuba w skoku o tyczce.

Tym razem tyczkarka Klubu Lekkoatletycznego „Gdynia” stanęła na najniższym stopniu podium i dołożyła do swojej kolekcji kolejny medal imprezy rangi mistrzowskiej.

Mimo, iż podopieczna trenerki Bogusławy Klimaszewskiej to jeszcze juniorka (kategoria U20) zdobyła już drugi medal w hali w kategorii seniorów. W swoich startach w zawodach seniorek na otwartym stadionie Agnieszka zdobyła wicemistrzostwo Polski w Bydgoszczy.

Obecnie jej najważniejszym celem jest przygotowanie się do 24. Mistrzostw Europy U20, które odbędą się 20-23 lipca 2017 roku we włoskim Grosseto. Minimum kwalifikacyjne uprawniające do startu to 4.00 m. Warto podkreślić, że rekord zawodniczki na hali to 4.15 m, a na otwartym stadionie 4.10 m.

Pozostaje trzymać kciuki by Agnieszka w sezonie letnim po raz kolejny reprezentowała barwy naszego kraju na tak ważnych zawodach.