Tomasz Grycko wygrał Bieg Urodzinowy, pierwszy w tegorocznym cyklu Grand Prix Gdyni z PKO Bankiem Polskim. Pomimo zimowej aury uzyskał czas poniżej 30 minut. Wśród kobiet najszybsza okazała się Monika Czapiewska. W biegu głównym na dystansie 10 kilometrów wystartowało 4199 uczestników. Kolejne 639 osób wzięło udział w sobotnich biegach młodzieżowych i marszach nordic walking. PKO Grand Prix Gdyni 2017 oficjalnie otwarte!

Po raz pierwszy konkurencje wchodzące w skład Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim zostały rozłożone na dwa dni. W sobotę na trasie pojawili się najmłodsi biegacze oraz miłośnicy nordic walking, z kolei niedziela zarezerwowana była dla uczestników biegu głównego.
Na 10-kilometrowej trasie najszybszy był Tomasz Grycko z wynikiem 29:53. Biegacz z Władysławowa dominuje w PKO Grand Prix Gdyni od ponad dwóch lat, a dzisiejsza wygrana była dla niego szóstą z rzędu. Drugi finiszował Arkadiusz Gardzielewski (30:31), a na najniższym stopniu podium stanął Marek Kowalski (30:45). Wśród kobiet zwyciężyła Monika Czapiewska (36:36). Jako druga linię mety przekroczyła Ewelina Paprocka (37:04), a trzecia przybiegła Kamila Pobłocka-Dobrowolska (37:27). Szczegółowe wyniki Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim dostępne są na stronie www.gdyniasport.pl.

Bieg Urodzinowy, zgodnie z tradycją, zainaugurował tegoroczne PKO Grand Prix Gdyni. – Po raz kolejny radośnie rozpoczęliśmy sezon biegowy i jednocześnie w sportowym stylu uczciliśmy kolejne urodziny Gdyni, już 91. Mimo że towarzyszyła nam ujemna temperatura, to atmosfera była bardzo gorąca! – powiedział wiceprezydent Gdyni Bartosz Bartoszewicz tuż po przekroczeniu linii mety.

Tegoroczne hasło cyklu brzmi „Nie przestawaj biec”. Zawodnicy wzięli te słowa do serca i dzielnie stawili czoła mrozowi. Ze śniegiem walczyć nie musieli, ponieważ trasa była doskonale przygotowana do zawodów. W tym roku, podczas Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim, zawodnicy ruszyli w odwrotnym kierunku, niż w latach poprzednich. Ze Skweru Kościuszki pobiegli w stronę Bulwaru Nadmorskiego, czyli tam, gdzie zazwyczaj zaczynali myśleć o finiszu. 

Mityczny podbieg ulicą Świętojańską, który zawsze był wielkim wyzwaniem, wreszcie prowadził z górki! Tym samym spełniło się jedno z moich marzeń – relacjonuje dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Marek Łucyk, który także pokonał dzisiaj 10 km. Z kolejnymi wyzwaniami zawodnicy będą mierzyć się podczas trzech następnych biegów, z których każdy będzie prowadził inną trasą.

Do biegaczy trafiły pierwsze z zestawu czterech medali przygotowanych na tegoroczny cykl. „Krążki” nawiązują do nazw biegów oraz ich genezy. Na medalu Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim widnieją ulice znajdujące się w samym centrum Gdyni, jednoznacznie kojarzące się z miastem, m.in. tereny portowe, które napędzały rozwój miasta i przyczyniły się do jego powstania.

Przygotowano również wyjątkowe nagrody dla najmłodszych biegaczy. Na medalach, które trafiły do uczestników Biegu Malucha, główną rolę odgrywają przedstawione w biegu zwierzęta domowe.

Rozłożenie Biegu Urodzinowego na dwa dni, cztery wyjątkowe trasy i atrakcyjne medale to nie jedyne niespodzianki przygotowane dla uczestników PKO Grand Prix Gdyni 2017. Na długiej liście nowości znajdują się także m.in.: wprowadzenie pacemakerów, czy unikatowa koszulka zaprojektowana przez New Balance w ofercie. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że każdy z uczestników cyklu, bez względu na wynik, będzie miał szansę wygrać nowoczesny samochód osobowy: Opel Adam, ufundowany przez Opel Serwis Haller. O nowościach w tegorocznym cyklu pisaliśmy przy okazji zapowiedzi Biegu Urodzinowego.

W pierwszym dniu rywalizacji PKO Grand Prix Gdyni odbyły się imprezy towarzyszące, w których udział wzięły dzieci, młodzież oraz uczestnicy marszu Nordic Walking.  Łącznie wystartowało 639 uczestników, którzy startowali w kategoriach takich jak Bieg Malucha (302), Bieg Młodzika (195), Bieg Starszaka (171), Bieg Juniora (101), Marsz Młodzika (17), Marsz Starszaka (8), Marsz Juniora (14) oraz Nordic Walking Open (236). Mimo, iż różnica wieku między poszczególnymi kategoriami była spora i sięgała kilku pokoleń, to wszystkich łączył zapał do aktywności ruchowej!  

 

 

Foto: Ziemowit BUJKO

{gallery}articles/2017/0212{/gallery}

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *