Świetnie spotkanie rozpoczął przede wszystkim D.J. Thompson – to dzięki jego ośmiu punktom gospodarze prowadzili 8:3. Na to starali się odpowiadać Krzysztof Szubarga i Mikołaj Witliński, ale gdynianie ciągle nie potrafili doprowadzić do remisu. Dopiero po późniejszej serii 6:0 i akcji Marcela Ponitki goście zdobyli minimalną przewagę. Końcówka kwarty należała jednak ponownie do kutnian – po trafieniu Michaela Frasera wygrywali 18:15 po 10 minutach gry.

Na początku drugiej części spotkania po serii 9:0 gdynianie ponownie mieli inicjatywę – dzięki akcji Filipa Puta prowadzili 24:20. Do końca pierwszej połowy sytuacja zmieniała się jeszcze kilkakrotnie. Polfarmex potrafił mieć trzypunktową przewagę, ale w końcówce nie do zatrzymania był Szubarga. Po jego trójce zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza wygrywał 40:35.

W trzeciej kwarcie przez kilka minut Asseco kontrolowało sytuację na boisku, ale później serią 11:0 popisali się gospodarze – po rzutach Frasera i Thompsona prowadzili 51:45. Gdynianie nie dawali za wygraną. Sygnał do ataku dała akcja 2+1 Puta, a po trójce Piotra Szczotki to goście po 30 minutach mieli dwa punkty przewagi.

Ostatnią odsłonę ekipa z Gdyni zaczęła jeszcze lepiej – od niesamowitej serii 19:2! Po kolejnych trafieniach Mikołaja Witlińskiego, Przemysława Żołnierewicza i Szczotki prowadziła aż 74:55. Tego gospodarze nie byli już w stanie odrobić. Asseco pozwoliło Polfarmexowi zanotować zaledwie 11 punktów w ostatniej kwarcie i dzięki temu wygrało aż 80:64.

Najlepszym zawodnikiem gości był Krzysztof Szubarga, który zdobył 19 punktów i miał osiem asyst. 16 punktów i siedem zbiórek dołożył Piotr Szczotka. W ekipie gospodarzy wyróżniał się D.J. Thompson z 21 punktami.

Polfarmex Kutno – Asseco Gdynia 64:80 (18:15, 17:25, 18:15, 11:25)

Polfarmex Kutno: Thompson 21, Fraser 12, Jarecki 7, Sałasz 7, Wallace 6, Kobus 4, Grochowski 3, Gabiński 2, Kowalczyk 2, Bartosz 0, Marek 0.

Trener: Krzysztof Szablowski

Asseco Gdynia: Szubarga 19, Szczotka 16, Witliński 14, Żołnierewicz 11, Matczak 5, Konopatzki 5, Put 5, Ponitka 4, Frąckiewicz 1, Jankowski 0, J. Szymański 0, Czerlonko 0.

Trener: Przemysław Frasunkiewicz

Sędziowie: T. Trawicki, M. Adameczek, J. Piróg.