Tym bardziej, że w pierwszej rundzie kaszubska drużyna została w Gdyni rozjechana różnicą 18 bramek. W dodatku podobną łaźnię przeszły kościerzynianki w Lublinie, ulegając Selgrosowi 20:38, gdy Vistal demolował Pogoń Balticę.

Gospodynie nie mając nic do stracenia zagrały jednak ambitnie, z ogromnym sercem. Pierwsze minuty meczu były dość wyrównane. Vistal wchodził w mecz wolno, popełniając mnóstwo błędów, co próbowały wykorzystywać zawodniczki UKS PCM. W drugim kwadransie gry jednak różnica potencjałów obu zespołów stawała się coraz bardziej widoczna, w czym niewątpliwa zasługa dobrze broniącej Małgorzaty Gapskiej, oraz skutecznych Gabrieli Urbaniak i Joanny Szarawagi . Vistal powoli zaczynał zyskiwać przewagę, która w przerwie wynosiła już 5 bramek (16:11).

W drugiej połowie miejscowe zagrały jeszcze bardziej agresywnie, nie pozwalając gdyniankom na całkowitą dominację. Inna sprawa, że te mając mecz pod kontrolą nie szarpały niepotrzebnie, oszczędzając nieco siły. Paweł Tetelewski tradycyjnie rotował składem. Najlepszą zawodniczką Vistalu była w tym spotkaniu Joanna Szarawaga, która ośmiokrotnie pokonywała kościerskie bramkarki. W drużynie gospodyń główną siła napędową w ataku była, jak w ostatnich kilku meczach, Justyna Belter. Pokazała się również eksgdynianka Agnieszka Białek oraz Agnieszka Łazańska. Dobra gra miejscowych zaowocowała tym, że drugą połowę vistalki wygrały zaledwie jedną bramką, co sprawiło, że końcowy rezultat meczu nie był przesadnie wysoki. Porażka 26:32 zapewne ujmy kościerskiej drużynie nie przynosi.

UKS PCM Kościerzyna – Vistal Gdynia 26:32 (11:16)

UKS PCM: Łoś, Kordunowska-Lupa, Liskowska – Belter 9, Białek 6, Łazańska 5, Krajewska 2, Ziółkowska 2, Bunikowska 1, Rogożeńska 1, Koofał, Sus, Wójcik, Jakubowska