Drużyny rozgrywały spotkania w systemie każdy z każdym. Po dwie najlepsze z każdej grupy awansowały do ćwierćfinałów, gdzie dalsze mecze będą już grane w systemie pucharowym. W pierwszym ćwierćfinale spotkają się Zagłębie Lubin i Górnik Łęczna, w drugim zagrają Arka Gdynia 2 i Baltika Kaliningrad, trzecią parę stanowić będą Akademia Piotra Reissa i Arka Gdynia 1, a zestaw uzupełnią Lechia Gdańsk i Pogoń Szczecin.

Poziom meczów grupowych był zróżnicowany. Niektóre zespoły wyraźnie odstawały od rywali. Największym pechowcem natomiast był UKS SMS im. Kazimierza Górskiego z Łodzi, który wygrał trzy mecze, uzyskał 9 punktów, co dałoby mu awans z każdej innej grupy. Niestety, w grupie C, taką samą ilość punktów uzyskały jeszcze dwie ekipy i o kolejności i awansie decydowała „mała tabelka”, a tu bilans drużyny łódzkiej był najgorszy.

Bardzo dobre wrażenie zrobiła drużyna Górnika Łęczna, która kroczyła od zwycięstwa do zwycięstwa. Zatrzymał ją dopiero wspomniany łódzki SMS, ale ta porażka nie przeszkodziła łęcznianom w awansie. Najlepszy bilans w spotkaniach grupowych uzyskała Pogoń Szczecin, która nie doznała żadnej porażki. Po jednej porażce i trzech zwycięstwach zaliczyły Akademia Piotra Reissa, Baltika Kaliningrad, Zagłębie Lubin, Arka 1 Gdynia i wspomniany Górnik. 

O godzinie 14.00 po zakończeniu rozgrywek w grupach A i B odbyło się oficjalne otwarcie turnieju. Patrona imprezy, prezydenta Wojciecha Szczurka reprezentowała Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni. Najpierw odegrano hymny państwowe Rosji i Polski, a następnie przewodnicząca Zielińska wypowiedziała formułkę „… uważam za otwarty”.

Oprawę artystyczną zapewniły dziewczęta z zespołu „Be 4 Art”.

Oficjalnie rozpoczęto także aukcję koszulek reprezentantów Polski i Arki Gdynia, ze sprzedaży których dochód ma zasilić konto hospicjum dla dzieci „Bursztynowa Przystań”. Pierwszą koszulkę Grzegorza Wojtkowiaka kupiła za 400 zł pani Dorota z Bydgoszczy.

W dniu jutrzejszym oprócz ćwierćfinalistów wystąpią ponownie wszystkie zespoły. Przegrani w dzisiejszych zawodach zagrają o miejsca od 9 do 20, przy czym grupę E (9-12) utworzą drużyny z trzecich miejsc w grupach eliminacyjnych, grupę F (13-16) – z czwartych, a grupę G (17-20) – ekipy, które zajęły w swoich grupach miejsce 5 – ostatnie). Kolejność zostanie ustalona w tych grupach systemem każdy z każdym.

Początek niedzielnych rozgrywek o godzinie 8.00, a finał przewidziano na godzinę 15.30. O godz. 15.50 zaplanowano ceremonię dekoracji uczestników i wręczenie nagród.

 

 

Z hali Gdynia Arena: Ziemowit BUJKO,

Foto: autor

{gallery}articles/2017/0128{/gallery}

 

 

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *