Mocnym akcentem rozpoczęły mecz gospodynie środowej batalii (4:2), jednak gra bardzo szybko się wyrównała. Prowadzenie zmieniało się bardzo często, jednak żadna z ekip nie potrafiła odskoczyć rywalowi na więcej niż jeden punkt (11:11). Pierwszy o czas dla swojej ekipy poprosił trener Piotr Matela w momencie, gdy Polski Cukier zaczął budować przewagę (14:12). Kilka chwil później trener Atomu musiał prosić o kolejną przerwę (18:14). Polski Cukier Muszynianka kontrolował przebieg końcowych fragmentów pierwszej partii czego efektem, po bloku Justyny Sosnowskiej, pewne zwycięstwo miejscowych 25:20.

Drugą odsłonę zespół Mineralnych rozpoczął od kilku błędów (1:3). Podobnie jak w pierwszej partii rezultat szybko się wyrównał i obie ekipy grały punkt za punkt (5:5). Pierwsze inicjatywę przejęły Atomówki, odskakując na dwa punkty (6:8). O czas poprosił trener Ryszard Litwin. Przyniosło to oczekiwany efekt – gospodynie błyskawicznie wróciły na prowadzenie (10:8). Po dobrym okresie gry siatkarki Polskiego Cukru popełniły serię kilku prostych błędów, co ponownie odwróciło rezultat drugiego seta (11:14). Podrażnione podopieczne trenera Litwina ponownie zabrały się do odrabiania strat (16:16). Ponownie proste błędy spowodowały, że Sopot w decydującej fazie powiększył przewagę (17:20). W rezultacie drugiego seta wygrał Atom Trefl 23:25.

Trzeci akt środowego meczu zaczął się podobnie, jak poprzedni. Oba zespoły popełniały dużo własnych błędów i często zmieniały się na prowadzeniu. Stosunkowo szybko – po dwóch kolejnych asach serwisowych Magdaleny Damaske – o przerwę dla swojej ekipy musiał prosić trener Litwin (6:8). Przyjezdne siatkarki znakomicie w trzecim secie grały zagrywką, nękając raz za razem Polski Cukier serią trudnych serwisów (8:12).Dwa asy z rzędu zaliczyła Justyna Łukasik. Z pola serwisowego oraz z ataków punktowała też Beata Mielczarek. Gospodynie popełniały coraz więcej błędów, co powodowało, że przewaga Atomu rosła (10:16). Polski Cukier bardzo ambitnie starał się niwelować bardzo duże straty punktowe. Po trzech kolejnych blokach Sosnowskiej zrobiło się 17:20. Końcowe fragmenty ponownie jednak lepiej rozegrała drużyna Atomu i objęła prowadzenie wygrywając po ataku Mielczarek seta 22:25.

Siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki w czwartej odsłonie nie miały już marginesu błędu, gdyż przegrany set odznaczałby dla nich odpadnięcie z Pucharu Polski. Podobnie jak w poprzednich partiach początek seta miał bardzo podobny przebieg – częste zmiany prowadzenia i brak wyraźnej przewagi żadnej z ekip (9:9). Sopocianki wciąż były bardzo groźne na zagrywce i nie pozwalały odetchnąć gospodyniom w przyjęciu (13:13). Po dobrym fragmencie seta przy zagrywce Magdaleny Szabó, głównie po atakach Aleksandry Wójcik Polski Cukier odskoczył rywalkom na kilka oczek (18:13). Sopocianki stanęły, od stanu 12:13 wygrały tylko dwie piłki. Niesione dopingiem swojej publiczności zawodniczki Polskiego Cukru Muszynianki skutecznie wykorzystywały swoje okazje do powiększenia prowadzenia (20:14). Ostatecznie czwartą partię zapisały na swoim koncie siatkarki z Muszyny rezultatem 25:16, co oznaczało, że o awansie którejś z drużyn zadecyduje tie break.

Decydującą partię znacznie lepiej rozpoczęły siatkarki Atomu Trefla Sopot, które imponowały skutecznością szczególnie w kontrataku (2:6). Po zmianie stron wypracowana przewaga na początku piątego seta dawała większy komfort ekipie trenera Mateli, jednak zdobywanie punktów obu ekipom przychodziło z trudem (7:10). Końcowe fragmenty lepiej nerwowo wytrzymały siatkarki Polskiego Cukru, które po niesamowitej końcówce, w której sopocianki miały aż cztery piłki meczowe, odwróciły losy tie-breaka, zwyciężając ostatecznie 18:16 i całe spotkanie 3:2.

W ¼ Pucharu Polski Mineralne zmierzą się z zespołem Grot Budowlani Łódź. Atomówki natomiast czeka trudne wyjazdowe spotkanie w ORLEN Lidze w Bydgoszczy z miejscowym Pałacem. W pierwszej rundzie w Sopocie lepsze były bydgoszczanki.

 

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – Atom Trefl Sopot 3:2 (25:19, 23:25, 22:25, 25:16, 18:16)

 

Polski Cukier Muszynianka: Rabka 2, Cvetanovic 16, Savić 10, Łyszkiewicz 3, Wójcik 21, Sosnowska 11, Medyńska (L), Wawrzyniak 11, Szabo, Wilk, Sredić 8.

Trener: Ryszard Litwin

 

Atom Trefl: Mielczarek 10, Skorupa 4, Goliat 8, Damaske 25, J. Łukasik 11, Gajewska 5, Kulig (L), M. Łukasik 9, Fedusio 1, Bednarek, Mras.

Trener: Piotr Matela

 

Sędziowie: M. Gadzina, G. Janusz

 

Widzów: 400

 

 

————————————————

Źródło i foto: www.orlenliga.pl

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *