Lista przygotowywanych niespodzianek zapowiada się naprawdę imponująco. Zapisy do pierwszej z czterech odsłon cyklu, a więc Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim, potrwają do 30 stycznia do godz. 23:59.

Zmiany, zmiany, zmiany
Rozpoczęła się biegowa rewolucja na Pomorzu! W ubiegłym roku w PKO Grand Prix Gdyni wystartowało ponad 20 000 zawodników. Każdy z uczestników miał możliwość wypełnienia ankiety, w której mógł podzielić się swoimi pomysłami na udoskonalenie cyklu. Na ich realizację nie trzeba było długo czekać.

Jedną z nowości podczas PKO Grand Prix Gdyni 2017 będzie rozłożenie Biegu Urodzinowego i Biegu Europejskiego na dwa dni. W sobotę wystartują maluchy, zawodnicy młodzieżowi oraz uczestnicy marszu nordic walking, zaś niedziela zarezerwowana będzie dla uczestników biegu głównego na dystansie 10 kilometrów. Oto terminarz tegorocznego cyklu:

Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim (11-12 lutego);
Bieg Europejski z PKO Bankiem Polskim (6-7 maja);
Nocny Bieg Świętojański z PKO Bankiem Polskim (9 czerwca);
Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim (11 listopada).

W każdym z czterech biegów trasa poprowadzona zostanie w inny sposób. Tym samym każdy kolejny start będzie nową, wyjątkową przygodą.
Kontrolować tempo biegu pomogą pacemakerzy. Gdyńskie Centrum Sportu wciąż poszukuje osób, które zatroszczą się o poprowadzenie biegaczy do mety w określonych strefach czasowych (szczegóły TUTAJ)

Czas to pieniądz
Istnieje możliwość zarejestrowania się od razu na cały cykl. Warto, ponieważ wiążą się z tym konkretne korzyści. Partnerem sportowym cyklu została firma New Balance. Dzięki współpracy z popularną marką, w atrakcyjnej cenie udostępnione zostaną unikatowe, oficjalne koszulki

PKO Grand Prix Gdyni. Na zawodników, którzy z góry opłacą udział w całym cyklu i stawią się na linii startu, dodatkowo czeka 50-procentowy rabat na www.NBsklep.pl (na linię SPORT). Koszt rocznego pakietu startowego to 120 zł w przypadku PKO Grand Prix Gdyni i 80 zł dla uczestników Grand Prix Gdyni w Nordic Walking.

Oczywiście możliwa będzie rejestracja przed każdym z biegów. W przypadku Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim ceny pakietu standard wynoszą 30 zł (bieg główny) i 20 zł (marsz nordic walking). Przy kolejnych trzech biegach, w ostatnim tygodniu rejestracji, cena będzie wzrastać o 10 zł. Do momentu zamknięcia rejestracji zawodnicy będą mogli wymieniać pakiety między sobą. W porównaniu do lat poprzednich zmieni się zasada odbioru pakietów. Będzie to możliwe najpóźniej na dzień przed biegiem (wyjątek będzie stanowić Nocny Bieg Świętojański z PKO Bankiem Polskim). Spóźnialscy, którzy postanowią zarejestrować się dopiero w biurze zawodów, zapłacą 100 zł za bieg główny oraz 50 zł za marsz nordic walking.

Urodziny na dobry początek
Pierwszym przystankiem odświeżonego cyklu będzie Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim. 11 i 12 lutego w sportowym stylu świętować będziemy 91. urodziny Gdyni.
– Przed rokiem fantastycznie uczciliśmy okrągłą rocznicę powstania miasta z morza i marzeń. Wierzę, że w tym roku atmosfera będzie równie wspaniała i z uśmiechem wejdziemy w nowy sezon biegowy – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Nie przestawaj biec
W zeszłym roku cyklowi PKO Grand Prix Gdyni towarzyszyło hasło „Pokonaj siebie”. – Wielu z nas udało się przełamać bariery. Trenowaliśmy w każdych warunkach, dzięki czemu staliśmy się silni jak nigdy wcześniej. W tym roku nie zamierzamy się zatrzymywać! – zapewnia Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.
„Nie przestawaj biec” – oto hasło, z którym będziemy stawać na linii startu w 2017 roku. Wszystkie karty związane z nową odsłoną popularnego cyklu, w tym trasa najbliższego biegu, zostaną odsłonięte 23 stycznia, podczas konferencji prasowej oficjalnie inaugurującej tegoroczną edycję PKO Grand Prix Gdyni.

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *