Lista przygotowywanych niespodzianek zapowiada się naprawdę imponująco. Zapisy do pierwszej z czterech odsłon cyklu, a więc Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim, potrwają do 30 stycznia do godz. 23:59.

Zmiany, zmiany, zmiany
Rozpoczęła się biegowa rewolucja na Pomorzu! W ubiegłym roku w PKO Grand Prix Gdyni wystartowało ponad 20 000 zawodników. Każdy z uczestników miał możliwość wypełnienia ankiety, w której mógł podzielić się swoimi pomysłami na udoskonalenie cyklu. Na ich realizację nie trzeba było długo czekać.

Jedną z nowości podczas PKO Grand Prix Gdyni 2017 będzie rozłożenie Biegu Urodzinowego i Biegu Europejskiego na dwa dni. W sobotę wystartują maluchy, zawodnicy młodzieżowi oraz uczestnicy marszu nordic walking, zaś niedziela zarezerwowana będzie dla uczestników biegu głównego na dystansie 10 kilometrów. Oto terminarz tegorocznego cyklu:

Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim (11-12 lutego);
Bieg Europejski z PKO Bankiem Polskim (6-7 maja);
Nocny Bieg Świętojański z PKO Bankiem Polskim (9 czerwca);
Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim (11 listopada).

W każdym z czterech biegów trasa poprowadzona zostanie w inny sposób. Tym samym każdy kolejny start będzie nową, wyjątkową przygodą.
Kontrolować tempo biegu pomogą pacemakerzy. Gdyńskie Centrum Sportu wciąż poszukuje osób, które zatroszczą się o poprowadzenie biegaczy do mety w określonych strefach czasowych (szczegóły TUTAJ)

Czas to pieniądz
Istnieje możliwość zarejestrowania się od razu na cały cykl. Warto, ponieważ wiążą się z tym konkretne korzyści. Partnerem sportowym cyklu została firma New Balance. Dzięki współpracy z popularną marką, w atrakcyjnej cenie udostępnione zostaną unikatowe, oficjalne koszulki

PKO Grand Prix Gdyni. Na zawodników, którzy z góry opłacą udział w całym cyklu i stawią się na linii startu, dodatkowo czeka 50-procentowy rabat na www.NBsklep.pl (na linię SPORT). Koszt rocznego pakietu startowego to 120 zł w przypadku PKO Grand Prix Gdyni i 80 zł dla uczestników Grand Prix Gdyni w Nordic Walking.

Oczywiście możliwa będzie rejestracja przed każdym z biegów. W przypadku Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim ceny pakietu standard wynoszą 30 zł (bieg główny) i 20 zł (marsz nordic walking). Przy kolejnych trzech biegach, w ostatnim tygodniu rejestracji, cena będzie wzrastać o 10 zł. Do momentu zamknięcia rejestracji zawodnicy będą mogli wymieniać pakiety między sobą. W porównaniu do lat poprzednich zmieni się zasada odbioru pakietów. Będzie to możliwe najpóźniej na dzień przed biegiem (wyjątek będzie stanowić Nocny Bieg Świętojański z PKO Bankiem Polskim). Spóźnialscy, którzy postanowią zarejestrować się dopiero w biurze zawodów, zapłacą 100 zł za bieg główny oraz 50 zł za marsz nordic walking.

Urodziny na dobry początek
Pierwszym przystankiem odświeżonego cyklu będzie Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim. 11 i 12 lutego w sportowym stylu świętować będziemy 91. urodziny Gdyni.
– Przed rokiem fantastycznie uczciliśmy okrągłą rocznicę powstania miasta z morza i marzeń. Wierzę, że w tym roku atmosfera będzie równie wspaniała i z uśmiechem wejdziemy w nowy sezon biegowy – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Nie przestawaj biec
W zeszłym roku cyklowi PKO Grand Prix Gdyni towarzyszyło hasło „Pokonaj siebie”. – Wielu z nas udało się przełamać bariery. Trenowaliśmy w każdych warunkach, dzięki czemu staliśmy się silni jak nigdy wcześniej. W tym roku nie zamierzamy się zatrzymywać! – zapewnia Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.
„Nie przestawaj biec” – oto hasło, z którym będziemy stawać na linii startu w 2017 roku. Wszystkie karty związane z nową odsłoną popularnego cyklu, w tym trasa najbliższego biegu, zostaną odsłonięte 23 stycznia, podczas konferencji prasowej oficjalnie inaugurującej tegoroczną edycję PKO Grand Prix Gdyni.

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *