Mimo, iż trochę lepiej rozpoczęli ten mecz zawodnicy Trefla, którzy po trafieniu Anthony’ego Irelanda prowadzili 4:0, Asseco nie tylko szybko odrobiło te straty, ale po rzutach wolnych Filipa Matczaka zdobyło minimalną przewagę. Później goście byli nawet o cztery punkty lepsi dzięki akcjom Filipa Puta Marcela Ponitki, ale w końcówce pierwszej kwarty Ireland zmniejszył straty gospodarzy do stanu 21:19.Miał już wtedy na swoim koncie 12 punktów.

Drugą kwartę podopieczni Zorana Marticia rozpoczęli od serii 6:0 i po trafieniu Jakuba Karolaka przejęli inicjatywę. Ciągle nie do zatrzymania był przede wszystkim Ireland, który powiększał przewagę miejscowych nawet do sześciu punktów. Później ważne trójki trafiali Nikola Marković i Piotr Śmigielski, a zespół Trefla wygrywał po pierwszej połowie 43:34.

W trzeciej kwarcie przewagę ekipy sopockiej utrzymywali wciąż Karolak i Ireland. Po kolejnej trójce tego pierwszego było już 56:43. Straty zmniejszał Matczak, jednakże nie wystarczało to na zagrożenie rywalom. W końcówce tej części meczu ponownie wielką klasę pokazał Szubarga – to jego dwa rzuty z dystansu zbliżyły gdynian na dwa punkty.

Seria 10:0 na początku czwartej kwarty i akcja Artura Mielczarka oznaczały, że gospodarze wygrywali już 72:60. Asseco pierwsze punkty w tej części meczu zanotowało dopiero po pięciu minutach – na kontratak było już jednak za późno. Kolejne trzy minuty przyniosły serię miejscowych 15:0. Tego ekipa trenera Przemysława Frasunkiewicza już nie była w stanie odrobić. Z tego względu na parkiecie pojawili się młodzi zawodnicy, którzy otrzymali kolejną szansę „ogrania się” Ostatecznie sopoccy koszykarze dzięki świetnej formie w ofensywie zwyciężyli aż 96:66.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Anthony Ireland z 31 punktami (trafił 9 na 9 rzutów z gry za 2 punkty i 10 na 10 wolnych), czterema zbiórkami i sześcioma asystami. 18 punktów dołożył do tego Jakub Karolak (4 trójki na 4 próby). W ekipie gości po 19 punktów rzucili Krzysztof Szubarga i Filip Matczak. 

 

Trefl Sopot – Asseco Gdynia 96:66 (19:21, 24:13, 19:26, 34:6)

 

Trefl Sopot: Ireland 31, Karolak 18, Markovic 15 (10 zb), Mielczarek 15, Stefański 6, Laser 4, Śmigielski 3, Kolenda 3, Dylewicz 1, Majewski 0, Motylewski 0.

Trener: Zoran Martic

 

Asseco Gdynia: Szubarga 19, Matczak 19, Szczotka 10, Ponitka 7, Put 5, Czerlonko 4, Szymański 2, Żołnierewicz 0, Konopatzki 0, Jankowski 0, Kamiński 0, Frąckiewicz 0.

Trener: Przemysław Frasunkiewicz

 

Sędziowie: D. Zapolski, R. Mordal, M. Chrakowiecki

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *