Zagra w nim również, pierwszego dnia turnieju, 12 drużyn dziecięcych, m.in. Arka Gdynia. W turnieju głównym, w drugim dniu zawodów, wywalczonego w ubiegłym roku zwycięstwa będą bronić piłkarze Lechii Gdańsk.

W ubiegłym roku po raz pierwszy Amber Cup zawitał do ERGO ARENY. Turniej wypadł okazale, dlatego i w tym roku grać będziemy w hali na granicy Gdańska i Sopotu – mówi główny organizator Amber Cup Daniel Kaniewski. – Cieszymy się, że w turnieju zagrają mocne zespoły z Lotto Ekstraklasy i I ligi, a także drużyna Fabryki Futbolu oraz reprezentacja Polski w Beach Soccerze. Ten zestaw uczestników gwarantuje wysoki poziom.

Emocjom turnieju głównego oraz turnieju dziecięcego towarzyszyć będzie moc atrakcji. ERGO ARENĘ odwiedzi m.in. Bartek Ignacik z Canal+ wraz z ekipą Turbokozaka, a także Tomasz Zimoch. Planowana jest również obecność reprezentantów Polski, m.in. Kamila Wilczka. Dla kibiców przewidziano wiele konkursów, w których do wygrania będą oryginalne koszulki reprezentacji Polski oraz wiele innych nagród od Lechii Gdańsk i Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Cieszymy się, że po raz drugi możemy gościć u siebie piłkarzy, grających w turnieju Amber Cup. Obecność piłki nożnej w hali to coś wyjątkowego, dlatego tym bardziej nie ukrywamy satysfakcji, że takie wydarzenie odbywa się w ERGO ARENIE. Cieszymy się szczególnie, że w turnieju rywalizować będą także dzieci. To będzie dla nich na pewno duże przeżycie – podkreśla prezes ERGO ARENY Magdalena Sekuła.

Zdajemy sobie sprawę, w jaki sposób dzieci reagują na zwycięstwa, a także na porażki. Dlatego w turnieju akademii nie zabraknie okrzyków radości, ale i łez po przegranych meczach, zatem poziom emocji będzie bardzo wysoki. Podobnie jak ten piłkarski, bo ci chłopcy wiele już potrafią na boisku. Dodatkowo nagrodą dla finalistów będzie możliwość gry w meczu pokazowym podczas turnieju głównego – dodaje Sławomir Wojciechowski, dyrektor sportowy Akademii Lechii Gdańsk.

Po piątkowych emocjach turnieju dziecięcego w sobotę rywalizować będą seniorzy. Tytułu wywalczonego przed rokiem bronić będą Biało-Zieloni.

W piątek wracamy do treningów po zimowych urlopach, więc w sobotę u każdego z chłopaków, który wystąpi, będzie z pewnością widać głód piłki – przekonuje pomocnik Lechii Gdańsk Michał Chrapek. – Myślę, że dla wielu piłkarzy możliwość gry w hali to świetna sprawa, bo jest pewną odskocznią od gry na normalnym boisku. Tutaj liczyć się będą walory techniczne, więc będzie można zaprezentować ciekawe zagrania. Poziom w ubiegłym roku był bardzo wysoki, dlatego fajnie, że udało nam się wygrać. To zapoczątkowało naszą dobrą grę na wiosnę. A kto będzie faworytem w tym roku? Na pewno Śląsk Wrocław, grający na co dzień w Lotto Ekstraklasie, groźna będzie także drużyna reprezentacji Polski w beach soccerze. W nich upatruję czarnego konia turnieju – zaznacza Chrapek.

Ceny biletów na Amber Cup znajdują się w przedziale 10 – 30 zł. Wejściówki do nabycia na stronie eventim.pl, a także w salonach sieci Empik, Media Markt, Saturn i Media Expert. Bilety można także zakupić w kasie ERGO ARENY czynnej w godz. 10 – 16.

W dniu dzisiejszym podczas konferencji prasowej odbyło się losowanie grup obu turniejów. W pierwszy dzień w ramach rozgrywek dzieci 10-letnich dojdzie w grupie A do… derbów Trójmiasta Arka – Lechia.

,

 

Skład grup turnieju głównego Amber Cup:

 

Grupa A:

Lechia Gdańsk

Reprezentacja Polski w beach soccerze

Chojniczanka Chojnice

Grupa B:

Śląsk Wrocław

Stomil Olsztyn

Fabryka Futbolu

Skład grup turnieju akademii:

 

Grupa A:

Akademia Lechii Gdańsk

Arka Gdynia

Chojniczanka Chojnice

Byki Słupsk

Grupa B:

Jagiellonia Białystok

Śląsk Wrocław

Stomil Olsztyn

Beniaminek Starogard Gdański

Grupa C:

Pogoń Szczecin

AS Pomorze

Drutex-Bytovia

Kotwica Kołobrzeg

Mecze grupowe turnieju akademii rozpoczną się o godz. 10.00

Ćwierćfinały: 14:30 – 15:50

Półfinały: 15:50 – 16:30

Mecz o 3. miejsce: 16:30 – 16:50

FINAŁ: 16:50-17:10

Harmonogram turnieju głównego Amber Cup:

Rozgrywki grupowe:

14:10 – 14:30 – Reprezentacja Polski w beach soccerze – Chojniczanka Chojnice

14:40 – 15:00 – Stomil Olsztyn – Fabryka Futbolu

15:12 – 15:32 – Lechia Gdańsk – Chojniczanka

15:44 – 16:04 – Śląsk Wrocław – Fabryka Futbolu

16:18 – 16:38 – Reprezentacja Polski w beach soccerze – Lechia Gdańsk

16:50 – 17:10 – Stomil Olsztyn – Śląsk Wrocław

17:22 – 17:37 – Mecz pokazowy finalistów turnieju rocznika 2007

 

Półfinały:

17:49 – 18:09 – zwycięzca grupy A – 2. miejsce grupy B

18:21 – 18:41 – zwycięzca grupy B – 2. miejsce grupy A

 

18:53 – 19:08 – Mecz pokazowy drużyn artystów i sportowców

 

Finał:

19:20 – 19:40 – zwycięzca półfinału I – zwycięzca półfinału II

 

 

Foto: Ziemowit BUJKO

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *